Cyclepath Racing

Event Category Name
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Men 1/2 andrew loaiza
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ 1/2 Roger Meier
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters Women 35+ 3 Carrie Hutchison
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters Women 35+ 1/2 Heather VanValkenburg
78 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Singlespeed Mark McMurtry
75 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Singlespeed Charles Barrett
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Singlespeed Chris Lind
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Singlespeed Tim Joslin
24 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 50+ Steven Basden
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 60+ David Luoma
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ 4 Mark McMurtry
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ 4 Josh Kneedler
10 Corn Cross 2 Men 1/2 andrew loaiza
10 Corn Cross 2 Men 2/3 Dan Porter
3 Corn Cross 2 Junior Men 13-14 Simon Porter
11 Corn Cross 2 Junior Men 3/4/5 Simon Porter
7 Corn Cross 2 Masters 50+ Steven Basden
1 Corn Cross 2 Masters 60+ David Luoma
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Masters 50+ Steven Basden
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Masters 50+ Jeffrey Whitaker
58 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Masters 35+ Category 3 Sean Cook
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Masters Women 35+ 3 Carrie Hutchison
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Masters Women 35+ 1/2 Heather VanValkenburg
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Singlespeed Charles Barrett
43 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Singlespeed Chris Lind
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Singlespeed Tim Joslin
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Men 2/3 Dan Porter
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Masters 35+ 4 Josh Kneedler
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Junior Men 13-14 Simon Porter
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Junior Men 3/4/5 Simon Porter
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe Masters 60+ David Luoma
8 Corvallis Cross Classic Masters 1/2 35+ Men Roger Meier
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ 1/2 Roger Meier
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters Women 35+ 3 Carrie Hutchison
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Singlespeed Chris Lind
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 50+ Jeffrey Whitaker
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 70+ Russell Speirn
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 60+ David Luoma
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ 1/2 Roger Meier
25 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 35+ 1/2 Greg Adams
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters Women 35+ 3 Carrie Hutchison
56 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Singlespeed Chris Lind
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Singlespeed Tim Joslin
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 50+ Jeffrey Whitaker
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 70+ Russell Speirn
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Masters 60+ David Luoma
2 GPCM: Luscher Farm Crosstoberfest Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
9 GPCM: Luscher Farm Crosstoberfest Masters 35+ Category 3 Joel West
9 GPCM: Luscher Farm Crosstoberfest Masters 35+ 4 Josh Kneedler
26 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters 35+ 1/2 Greg Adams
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters 35+ 1/2 Roger Meier
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters Women 35+ 3 Carrie Hutchison
90 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Singlespeed Mark McMurtry
82 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Singlespeed Aaron Even
60 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Singlespeed Chris Lind
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Singlespeed Tim Joslin
40 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Men 2/3 Dan Porter
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Elite Junior Men Sam Trachtenberg
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Junior Men 13-14 Simon Porter
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Junior Men 3/4/5 Simon Porter
40 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters 50+ Steven Basden
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters 50+ Scott Ballard
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters 50+ Jeffrey Whitaker
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters 35+ Category 3 Sean Cook
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters 60+ David Luoma
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes Masters 35+ 4 Mark McMurtry
9 CrossWord CX Challenge Masters 50+ Steven Basden
5 CrossWord CX Challenge Masters 35+ 4 Josh Kneedler
57 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Singlespeed Chris Lind
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Singlespeed Tim Joslin
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Men 2/3 Dan Porter
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Elite Junior Men Sam Trachtenberg
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 50+ Jeffrey Whitaker
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 1/2 Roger Meier
10 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters Women 35+ 3 Carrie Hutchison
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Junior Men 13-14 Simon Porter
26 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Junior Men 3/4/5 Simon Porter
76 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ Category 3 Sean Cook
75 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ Category 3 Rick Boston
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 70+ Russell Speirn
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 60+ David Luoma
DNF GPCM: Washougal CX Masters 50+ Scott Ballard
15 GPCM: Washougal CX Masters 50+ Steven Basden
2 GPCM: Washougal CX Masters 60+ David Luoma
15 GPCM: Washougal CX Masters 35+ 4 Charles Barrett
10 GPCM: Washougal CX Masters 35+ 4 Josh Kneedler
1 Blind Date at the Dairy Masters Men 2/3 40+ Chris Thoman
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Webster Wilson
1 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Joel West
23 Portland Trophy Cup - Series Standings Masters 50+ Scott Ballard
20 Portland Trophy Cup - Series Standings Masters 50+ Bob Daugherty
6 Portland Trophy Cup - Series Standings Masters 50+ Rick Boston
38 Portland Trophy Cup - Series Standings Masters Men 3/4 Josh Kneedler
11 Portland Trophy Cup - Series Standings Women 3/4 Carrie Hutchison
6 Portland Trophy Cup - Series Standings Masters Men 1/2 Dan Porter
9 Portland Trophy Cup - Series Standings Men 1/2 andrew loaiza
11 Portland Trophy Cup - Series Standings Women 1/2 Heather VanValkenburg
10 Portland Trophy Cup - Series Standings Singlespeed Men andrew loaiza
33 Portland Trophy Cup Singlespeed Men Chris Lind
30 Portland Trophy Cup Singlespeed Men Aaron Even
27 Portland Trophy Cup Singlespeed Men Charles Barrett
9 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Dan Porter
10 Portland Trophy Cup Women 3/4 Carrie Hutchison
11 Portland Trophy Cup Women 1/2 Heather VanValkenburg
6 Portland Trophy Cup Masters Men 50+ Rick Boston
15 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Josh Kneedler
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Singlespeed Mark McMurtry
69 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Singlespeed Chris Lind
19 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Singlespeed Tim Joslin
34 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Men 2/3 Dan Porter
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters Women 35+ 3 Carrie Hutchison
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Men 1/2 andrew loaiza
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ 1/2 Greg Adams
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Junior Men 15-16 Sam Trachtenberg
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Junior Men 13-14 Simon Porter
34 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Junior Men 3/4/5 Simon Porter
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Junior Men 3/4/5 Sam Trachtenberg
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 50+ Jeffrey Whitaker
87 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ Category 3 Sean Cook
41 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ Category 3 Rick Boston
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 70+ Russell Speirn
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 60+ Ed Locke
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 60+ David Luoma
63 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ 4 Charles Barrett
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Masters 35+ 4 Josh Kneedler
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #2 Athena Heather VanValkenburg
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Men 1/2 andrew loaiza
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 35+ 1/2 Greg Adams
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters Women 35+ 3 Carrie Hutchison
68 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Singlespeed Aaron Even
64 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Singlespeed Mark McMurtry
60 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Singlespeed Chris Lind
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 50+ Jeffrey Whitaker
68 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 35+ Category 3 Sean Cook
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 35+ Category 3 Rick Boston
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 70+ Russell Speirn
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 60+ David Luoma
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 35+ 4 Mark McMurtry
79 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 35+ 4 Charles Barrett
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy #1 Masters 35+ 4 Joel West
10 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Rick Boston
2 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Joel West
7 Blind Date at the Dairy Men 2/3 Greg Adams
2 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jeffrey Whitaker
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 2/3 40+ Chris Thoman
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Webster Wilson
20 Portland Trophy Cup - Series Standings Masters 50+ Scott Ballard
17 Portland Trophy Cup - Series Standings Masters 50+ Bob Daugherty
8 Portland Trophy Cup - Series Standings Masters 50+ Rick Boston
11 Portland Trophy Cup - Series Standings Women 3/4 Carrie Hutchison
6 Portland Trophy Cup - Series Standings Masters Men 1/2 Dan Porter
9 Portland Trophy Cup - Series Standings Men 1/2 andrew loaiza
11 Portland Trophy Cup - Series Standings Women 1/2 Heather VanValkenburg
9 Portland Trophy Cup - Series Standings Singlespeed Men andrew loaiza
45 Portland Trophy Cup Singlespeed Men Mark McMurtry
35 Portland Trophy Cup Singlespeed Men Chris Lind
33 Portland Trophy Cup Singlespeed Men Charles Barrett
7 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Dan Porter
5 Portland Trophy Cup Men 1/2 andrew loaiza
15 Portland Trophy Cup Women 3/4 Carrie Hutchison
9 Portland Trophy Cup Women 1/2 Heather VanValkenburg
5 Portland Trophy Cup Masters Men 50+ Rick Boston
26 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Josh Kneedler
33 Portland Trophy Cup Men 3/4 Chris Lind
11 Cross on the Mountain Masters 35+ Category 3 Neil Gibson
1 Cross on the Mountain Masters 35+ Category 3 Chris Thoman
2 Cross on the Mountain Masters 60+ David Luoma
9 GPCM: Heiser Farm CX Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
6 GPCM: Heiser Farm CX Masters Women 35+ 3 Carrie Hutchison
28 GPCM: Heiser Farm CX Singlespeed Charles Barrett
12 GPCM: Heiser Farm CX Masters 50+ Jeffrey Whitaker
1 GPCM: Heiser Farm CX Masters 60+ David Luoma
19 GPCM: Heiser Farm CX Masters 35+ 4 Charles Barrett
6 Blind Date at the Dairy Men 2/3 Greg Adams
5 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jeffrey Whitaker
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 2/3 40+ Chris Thoman
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Webster Wilson
17 Portland Trophy Cup - Series Standings Masters 50+ Rick Boston
16 Portland Trophy Cup - Series Standings Masters 50+ Scott Ballard
13 Portland Trophy Cup - Series Standings Masters 50+ Bob Daugherty
10 Portland Trophy Cup - Series Standings Women 3/4 Carrie Hutchison
7 Portland Trophy Cup - Series Standings Masters Men 1/2 Dan Porter
17 Portland Trophy Cup - Series Standings Men 1/2 andrew loaiza
12 Portland Trophy Cup - Series Standings Women 1/2 Heather VanValkenburg
7 Portland Trophy Cup - Series Standings Singlespeed Men andrew loaiza
11 Portland Trophy Cup Masters Men 50+ Bob Daugherty
7 Portland Trophy Cup Masters Men 50+ Rick Boston
2 Portland Trophy Cup Beginner Men Chris Lind
DNF Portland Trophy Cup Singlespeed Men Mark McMurtry
37 Portland Trophy Cup Singlespeed Men Aaron Even
31 Portland Trophy Cup Singlespeed Men Rick Boston
28 Portland Trophy Cup Singlespeed Men Chris Lind
26 Portland Trophy Cup Singlespeed Men Charles Barrett
1 Portland Trophy Cup Singlespeed Men andrew loaiza
9 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Dan Porter
14 Portland Trophy Cup Women 3/4 Carrie Hutchison
3 Battle at Barlow Masters Women 35+ 3 Carrie Hutchison
15 Battle at Barlow Masters Women 35+ 1/2 Heather VanValkenburg
3 Battle at Barlow Masters 60+ David Luoma
32 Battle at Barlow Masters 35+ 4 Mark McMurtry
26 Battle at Barlow Masters 50+ Rick Boston
38 Battle at Barlow Masters 35+ Category 3 Aaron Even
33 Battle at Barlow Masters 35+ Category 3 Sean Cook
11 Battle at Barlow Masters 35+ 1/2 Greg Adams
10 Mountain Man Challenge - Overall Amateur 19-39 Men andrew loaiza
7 GPCM: NINKROSSI Men 1/2 andrew loaiza
5 GPCM: NINKROSSI Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
5 GPCM: NINKROSSI Masters Women 35+ 3 Carrie Hutchison
8 GPCM: NINKROSSI Singlespeed Tim Joslin
7 GPCM: NINKROSSI Masters 50+ Jeffrey Whitaker
37 GPCM: NINKROSSI Masters 35+ Category 3 Rick Boston
7 GPCM: NINKROSSI Men 5 Chris Lind
8 GPCM: NINKROSSI Masters 60+ David Luoma
36 GPCM: NINKROSSI Masters 35+ 4 Josh Kneedler
10 Mountain Man Challenge Amateur 19-39 Men andrew loaiza
7 Blind Date at the Dairy: in Men 2/3 Greg Adams
3 Blind Date at the Dairy: in Masters Men 50+ Jeffrey Whitaker
8 Blind Date at the Dairy: in Masters Men 2/3 40+ Chris Thoman
8 Blind Date at the Dairy: in Women 3 Carrie Hutchison
8 Blind Date at the Dairy: in Masters Men 3/4 40+ Joel West
33 Portland Trophy Cup Singlespeed Men Charles Barrett
4 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Dan Porter
7 Portland Trophy Cup Women 3/4 Carrie Hutchison
7 Portland Trophy Cup Women 1/2 Heather VanValkenburg
10 Portland Trophy Cup Masters Men 50+ Bob Daugherty
7 Portland Trophy Cup Masters Men 50+ Scott Ballard
25 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Sean Cook
20 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Josh Kneedler
8 Portland Trophy Cup Beginner Men Chris Lind
17 Portland Trophy Cup Series Standings Masters 50+ Bob Daugherty
13 Portland Trophy Cup Series Standings Masters 50+ Scott Ballard
10 Portland Trophy Cup Series Standings Women 3/4 Carrie Hutchison
5 Portland Trophy Cup Series Standings Masters Men 1/2 Dan Porter
14 Portland Trophy Cup Series Standings Men 1/2 andrew loaiza
9 Portland Trophy Cup Series Standings Women 1/2 Heather VanValkenburg
17 Portland Trophy Cup Masters 50+ Bob Daugherty
13 Portland Trophy Cup Masters 50+ Scott Ballard
7 GPCM: Zaaldercross Men 1/2 andrew loaiza
10 GPCM: Zaaldercross Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
DNF GPCM: Zaaldercross Singlespeed Chris Lind
7 GPCM: Zaaldercross Singlespeed Tim Joslin
37 GPCM: Zaaldercross Masters 50+ Steven Basden
6 GPCM: Zaaldercross Masters 50+ Jeffrey Whitaker
1 GPCM: Zaaldercross Masters 60+ David Luoma
26 GPCM: Zaaldercross Masters 35+ 4 Charles Barrett
8 Blind Date at the Dairy Women 3 Carrie Hutchison
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ David Luoma
43 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Charles Barrett
2 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Joel West
6 Blind Date at the Dairy Men 2/3 Greg Adams
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 50+ Jeffrey Whitaker
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 2/3 40+ Chris Thoman
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Webster Wilson
23 Portland Trophy Cup Masters 50+ Scott Ballard
20 Portland Trophy Cup Masters 50+ Bob Daugherty
6 Portland Trophy Cup Masters 50+ Rick Boston
38 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Josh Kneedler
11 Portland Trophy Cup Women 3/4 Carrie Hutchison
6 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Dan Porter
9 Portland Trophy Cup Men 1/2 andrew loaiza
11 Portland Trophy Cup Women 1/2 Heather VanValkenburg
10 Portland Trophy Cup Singlespeed Men andrew loaiza
13 Portland Trophy Cup: Overall Standings Women 3/4 Carrie Hutchison
7 Portland Trophy Cup: Overall Standings Masters Men 1/2 Dan Porter
9 Portland Trophy Cup: Overall Standings Men 1/2 andrew loaiza
13 Portland Trophy Cup: Overall Standings Women 1/2 Heather VanValkenburg
DNF Portland Trophy Cup Singlespeed Men Mark McMurtry
7 Portland Trophy Cup Masters Men 1/2 Dan Porter
9 Portland Trophy Cup Men 1/2 andrew loaiza
13 Portland Trophy Cup Women 3/4 Carrie Hutchison
13 Portland Trophy Cup Women 1/2 Heather VanValkenburg
DNF Portland Trophy Cup Masters Men 50+ Scott Ballard
26 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Charles Barrett
21 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Sean Cook
18 Corn Cross 1 Masters 35+ Category 3 Sean Cook
8 GPCM: Het Meer CX Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
30 GPCM: Het Meer CX Masters 50+ Scott Ballard
6 GPCM: Het Meer CX Masters 50+ Jeffrey Whitaker
5 GPCM: Het Meer CX Women 3 Carrie Hutchison
16 GPCM: Het Meer CX Masters 35+ 4 Charles Barrett
DNF GPCM: Het Meer CX Singlespeed Joe Santos
16 GPCM: Het Meer CX Singlespeed Tim Joslin
3 GPCM: Het Meer CX Masters 60+ David Luoma
DNF GPCM: DDCX Masters 35+ 1/2 Roger Meier
DNF GPCM: DDCX Masters 35+ 1/2 Webster Wilson
26 GPCM: DDCX Singlespeed Charles Barrett
14 GPCM: DDCX Singlespeed Tim Joslin
10 GPCM: DDCX Singlespeed Joe Santos
31 GPCM: DDCX Masters 50+ Scott Ballard
6 GPCM: DDCX Masters 50+ Jeffrey Whitaker
2 GPCM: DDCX Masters 60+ David Luoma
26 GPCM: DDCX Masters 35+ 4 Charles Barrett
19 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Hans Ibold
21 Tuesday Night PIR Men 4/5 Joel West
50 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 andrew loaiza
26 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Hans Ibold
23 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Hans Ibold
15 Franz Bakery Criterium Men Category 1/2/3 andrew loaiza
33 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Mark McMurtry
7 Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Garrett Madras
5 Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Tim Joslin
13 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Bill Larson
18 Portland Short Track Series Singlespeed Dan Porter
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joel West
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
14 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Rick Boston
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Scott Ballard
16 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Shelly Boelter
6 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Carrie Hutchison
3 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Heather VanValkenburg
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Tanya Littrell
6 Mountain Man Challenge Sponsored by Fat Tire Farm: Sandy Super D Amateur 19-39 Men andrew loaiza
31 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Mark McMurtry
13 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-44 Garrett Madras
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-44 Tim Joslin
21 Portland Short Track Series Singlespeed Dan Porter
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Rick Boston
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Scott Ballard
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
5 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Carrie Hutchison
4 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Heather VanValkenburg
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Tanya Littrell
2 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 Garrett Madras
26 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Mark McMurtry
DNF Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Scott Ballard
7 Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Tim Joslin
26 Portland Short Track Series Singlespeed Jarald Winfrey
19 Portland Short Track Series Singlespeed Dan Porter
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joel West
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Rick Boston
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
9 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Heather VanValkenburg
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Tanya Littrell
5 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 Garrett Madras
28 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Mark McMurtry
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-44 Tim Joslin
5 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Carrie Hutchison
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Shelly Boelter
5 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Heather VanValkenburg
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Tanya Littrell
31 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Sean Cook
10 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joshua Boelter
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joel West
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Rick Boston
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Scott Ballard
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
23 Mt. Tabor Series Senior Men Hans Ibold
7 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Chris Thoman
24 Mt. Tabor Series Men 5 Michael Smelser
14 Mt. Tabor Series Men 5 Sam Trachtenberg
9 Mt. Tabor Series Men 5 Joel West
1 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Jeff Thompson
6 Six Hours of Mt Hood Two-Person Women Carrie Hutchison
4 Six Hours of Mt Hood Two-Person Masters 100+ David Luoma
11 Six Hours of Mt Hood Two-Person Co-ed Joshua Boelter
11 Six Hours of Mt Hood Two-Person Co-ed Shelly Boelter
8 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Jeff Thompson
5 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Chris Thoman
4 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Webster Wilson
1 Mt. Tabor Series Women 4/5 Juliet Hochman
23 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Hans Ibold
5 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Carrie Hutchison
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Shelly Boelter
6 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Heather VanValkenburg
DNF Portland Short Track Series Singlespeed Dan Porter
4 Portland Short Track Series Singlespeed Joe Santos
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joshua Boelter
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joel West
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Rick Boston
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
26 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Aaron Even
23 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Mark McMurtry
7 Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Tim Joslin
9 Mountain Man Challenge Sponsored by Fat Tire Farm: Timberline/Skibowl Enduro Amateur 19-39 Men andrew loaiza
16 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Joel West
12 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Joe Santos
5 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Chris Thoman
4 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Hans Ibold
1 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Webster Wilson
38 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Mark McMurtry
32 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Aaron Even
12 Portland Short Track Series Category 1 Men U45 Luke Topol
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Rick Boston
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Scott Ballard
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
4 Portland Short Track Series Singlespeed Joe Santos
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joel West
7 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Carrie Hutchison
6 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Heather VanValkenburg
DNF Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
2 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Tanya Littrell
2 Skibowl Classic XC Category 2 Men 40-49 Aric Rist
11 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 50+ Scott Ballard
6 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 50+ Rick Boston
7 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Jeff Thompson
2 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Hans Ibold
1 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Webster Wilson
18 Mt Tabor Circuit Race Men 5 Joel West
14 Tuesday Night PIR Men 4/5 Sam Trachtenberg
6 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Shelly Boelter
5 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Carrie Hutchison
11 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Heather VanValkenburg
9 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Tanya Littrell
17 Portland Short Track Series Singlespeed Dan Porter
6 Portland Short Track Series Singlespeed Joe Santos
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joshua Boelter
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joel West
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
DNF Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Scott Ballard
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
22 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Hans Ibold
14 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Jeff Thompson
9 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Chris Thoman
7 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Webster Wilson
6 Mt Tabor Circuit Race Women 4/5 Carrie Hutchison
6 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Shelly Boelter
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Carrie Hutchison
40 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Mark McMurtry
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Aaron Even
19 Portland Short Track Series Singlespeed Dan Porter
3 Portland Short Track Series Singlespeed Joe Santos
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joshua Boelter
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Joel West
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Russell Speirn
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ David Luoma
6 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Scott Ballard
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Jeffrey Whitaker
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Tanya Littrell
7 Portland Short Track Series Category 2 Women U45 Heather VanValkenburg
12 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Chris Thoman
6 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Hans Ibold
2 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Webster Wilson
6 Mt Tabor Circuit Race Women 4/5 Carrie Hutchison
34 Monday Night PIR: SERIES STANDINGS Masters Men 4/5 Joel West
2 Monday Night PIR Masters Men 4/5 Hotspots Joel West
9 Monday Night PIR Masters Men 4/5 Joel West
12 Sisters Stampede Category 2 Sport Men 60+ Russell Speirn
3 Sisters Stampede Category 2 Sport Men 60+ David Luoma
45 Sisters Stampede Category 2 Sport Men 40-49 Mark McMurtry
15 Sisters Stampede Singlespeed Aric Rist
3 Sisters Stampede Cata 3 Novice Women 19-39 Shelly Boelter
12 Sisters Stampede Category 2 Men 60+ Russell Speirn
3 Sisters Stampede Category 2 Men 60+ David Luoma
45 Sisters Stampede Category 2 Men 40-49 Mark McMurtry
22 Tuesday Night PIR Category 1/2/3 Hans Ibold
11 Tuesday Night PIR Category 4/5 Sam Trachtenberg
2 Spring Thaw Mt. Bike Festival - XC Novice (Category 3) Women Shelly Boelter
12 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Aric Rist
20 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 2 Men 40-49 Joshua Boelter
72 Tuesday Night PIR 1/2/3 Men Scott Ballard
62 Tuesday Night PIR 1/2/3 Men Joe Santos
26 Tuesday Night PIR 1/2/3 Men andrew loaiza
13 Monday Night PIR Masters Men 1/2/3 Hans Ibold
3 Coast Hills Classic MTB Race Category 3 Novice Women 19-39 Shelly Boelter
3 Coast Hills Classic MTB Race Category 2 Sport Men 60+ David Luoma
8 Coast Hills Classic MTB Race Category 2 Sport Men 40-49 Joshua Boelter
13 Wooden Shoe Kermesse Singlespeed Charles Barrett
7 Wooden Shoe Kermesse Singlespeed Steven Basden
25 Wooden Shoe Kermesse Masters 35+ 4 Charles Barrett
1 Montinore Road Race Masters 4/5 40+ Webster Wilson
13 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 Aric Rist
6 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 andrew loaiza
4 Bear Springs Trap Sport Men 60+ David Luoma
3 Bear Springs Trap Sport Men 60+ Jay Rathe
16 Bear Springs Trap Sport Men 50-59 Charles Barrett
6 Bear Springs Trap Sport Men 50-59 Scott Ballard
22 Bear Springs Trap Sport Men 40-49 Joshua Boelter
3 Bear Springs Trap Sport Men 40-49 Webster Wilson
1 Bear Springs Trap Novice Women 19-39 Shelly Boelter
8 Bear Springs Trap Expert Men 45+ Steven Basden
10 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 andrew loaiza
5 Tuesday Night PIR Men 4/5 Sam Trachtenberg
2 Barton Park Cicuit Race Masters Men 3/4/5 50+ Jeff Thompson
5 Barton Park Cicuit Race Masters Men 3/4/5 40+ Webster Wilson
3 Barton Park Cicuit Race Masters Men 3/4/5 40+ Hans Ibold
16 Tuesday Night PIR Men 1/2/3 andrew loaiza
11 Tuesday Night PIR Men 4/5 Sam Trachtenberg
9 30th Annual Mudslinger Category 2 Sport Men 60+ David Luoma
5 30th Annual Mudslinger Category 2 Sport Men 50-59 Scott Ballard
9 30th Annual Mudslinger Category 2 Men 60+ David Luoma
5 30th Annual Mudslinger Category 2 Men 50-59 Scott Ballard
3 Silverton Road Race Masters Men 40-49 (3/4/5) Webster Wilson
21 Kings Valley Road Race Masters Men 50+ Scott Ballard
DNF Kings Valley Road Race Masters Men 40+ Aric Rist
14 Echo Red 2 Red XC MTB Race Category 3 Men 40+ Mark McMurtry
20 Echo Red 2 Red XC MTB Race Category 2 Men 50-59 Charles Barrett
25 Gorge Roubaix Masters 40+ 4/5 Steven Basden
5 Gorge Roubaix Masters 40+ 4/5 Jeffery Thompson
1 Gorge Roubaix Masters 40+ 4/5 Webster Wilson
DNF Gorge Roubaix Masters 40+ 1/2/3 Scott Ballard
24 Gorge Roubaix Masters 40+ 1/2/3 Hans Ibold
27 Piece of Cake Road Race Masters Men 50+ 3/4/5 Scott Ballard
33 Piece of Cake Road Race Masters Men 40-49 3/4/5 Joel West