Guinness Cycling Team

Event Category Name
19 OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy Category C Greg van Amerongen
25 Cross Crusade: Portland International Raceway Category C Greg van Amerongen
83 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Brian Schiller
24 Cross Crusade: Portland International Raceway Category C Greg van Amerongen
20 Cross Crusade: Barton Park Category C Greg van Amerongen
DNF Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Brian Schiller
DNF Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Brian Schiller
70 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Brian Schiller
DNF Cross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ A Antonio Castaneda JR
49 Cross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ B Brian Schiller
32 Cross Crusade: Cascade Locks Category C Greg van Amerongen
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Michael Risner
3 Blind Date at the Dairy Men C Greg van Amerongen
48 Cross Crusade: Alpenrose Category B Brian Schiller
73 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Antonio Castaneda JR
57 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Michael Risner
57 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Brian Schiller
52 Cross Crusade: Alpenrose Category C Greg van Amerongen
11 Cross Crusade: Alpenrose Beginner Men Michael Sather
55 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Michael Risner
64 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Brian Schiller
13 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Michael Risner
10 Blind Date at the Dairy Men C Greg van Amerongen
16 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Michael Risner
22 Battle at Barlow Masters 35+ B Brian Schiller
18 GPRM 2015: Ninkrossi Category B Brian Schiller
28 GPRM 2015: Ninkrossi Masters 35+ B Brian Schiller
11 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Michael Risner
10 Rapha Portland Trophy Cup Men C Greg van Amerongen
DNF Hop Cross at Rogue Farms Masters 35+ A Antonio Castaneda JR
8 Ride Hard Finish Thirsty Masters 60+ Adam Finn Tate
7 Ride Hard Finish Thirsty Masters 60+ Adam Finn Tate
19 GPRM 2015: Zaaldercross Category B Brian Schiller
37 GPRM 2015: Zaaldercross Masters 35+ B Brian Schiller
19 GPRM 2015: Zaaldercross Category C Greg van Amerongen
17 Blind Date at the Dairy Men C Greg van Amerongen
54 OBRA TT: Combined Combined Dan Froelich
22 GPRM 2015: Het Meer CX Category B Brian Schiller
8 OBRA TT Category 4/5 Men Dan Froelich
18 Monday PIR Masters Men 4/5 Dan Froelich
6 Thursday Track Category 1/2/3 Michael Risner
10 River City Bicycles Tuesday PIR: Team Series Standings 1/2/3 Team
5 River City Bicycles Tuesday PIR: August Series Standings 3/4 Men Greg van Amerongen
51 River City Bicycles Tuesday PIR Men 1/2/3 Antonio Castaneda JR
38 River City Bicycles Tuesday PIR Men 1/2/3 Joseph King
29 River City Bicycles Tuesday PIR Men 1/2/3 Harrison Harb
33 River City Bicycles Tuesday PIR Men 3/4 Brian Schiller
16 River City Bicycles Tuesday PIR Men 3/4 Michael Sather
4 River City Bicycles Tuesday PIR Men 3/4 Greg van Amerongen
4 OBRA Masters Track Masters Men 30-49 Keirin Michael Risner
5 OBRA Masters Track Masters Men Team Sprints Michael Risner
3 OBRA Masters Track Masters Men 40-44 Sprints Michael Risner
5 OBRA Masters Track Masters Men 40-44 Kilometer Michael Risner
1 OBRA Masters Track Masters Men 45-49 3K David Klipper
5 OBRA Masters Track Masters Men 40-44 3K Michael Risner
10 OBRA Masters Track Masters 30-59 Points Race Michael Risner
1 OBRA Masters Track Masters 30-59 Points Race David Klipper
7 Thursday Track Category 1/2/3 Michael Risner
44 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
13 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Harrison Harb
18 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 David Post
12 Thursday Track Category 1/2/3 Michael Risner
24 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Harrison Harb
12 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Wyatt Myers
DNF River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Greg van Amerongen
23 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
22 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Sky Nelson
17 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Michael Sather
17 Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships Senior Men David Klipper
6 Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships Senior Men Wyatt Myers
7 Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships Masters Men 40-49 Antonio Castaneda JR
52 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
12 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Wyatt Myers
23 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Sky Nelson
2 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Greg van Amerongen
DNF Franz Bakery Crit Category 1/2/3 David Klipper
9 Franz Bakery Crit Category 1/2/3 Wyatt Myers
17 Fast Twitch Friday: July Series Standings Sprinter Mark Altimirano
8 Thursday Track Category 1/2/3 Michael Risner
18 River City Bicycles Tuesday PIR: July Series Standings 4/5 Men Ken LeGros
25 River City Bicycles Tuesday PIR: July Series Standings 3/4 Men Michael Sather
11 River City Bicycles Tuesday PIR: July Series Standings 3/4 Men Sky Nelson
4 River City Bicycles Tuesday PIR: July Series Standings 3/4 Men Greg van Amerongen
16 River City Bicycles Tuesday PIR: July Series Standings 1/2/3 Men Antonio Castaneda JR
8 River City Bicycles Tuesday PIR: July Team Standings 1/2/3 Team
25 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Chris Broughton
21 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Matthew Wilkins
19 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
9 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Michael Sather
1 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Greg van Amerongen
51 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
11 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Wyatt Myers
9 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda JR
22 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 David Post
9 Mt Tabor Circuit Race Senior Men Harrison Harb
4 Mt Tabor Circuit Race Senior Men Wyatt Myers
4 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Greg van Amerongen
1 Mt Tabor Circuit Race Men 4 Michael Sather
4 Thursday Track (Movie Night) Category 3 Michael Risner
38 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
37 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3
25 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3
20 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Antonio Castaneda JR
11 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Wyatt Myers
16 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 David Post
30 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
19 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Matthew Wilkins
14 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Michael Sather
7 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Greg van Amerongen
2 Alpenrose Velodrome Challenge Masters Miss and Out Michael Risner
10 Alpenrose Velodrome Challenge Men 10-Mile Scratch Race Wyatt Myers
5 Alpenrose Velodrome Challenge Masters Omnium Michael Risner
3 Alpenrose Velodrome Challenge Masters 60-Lap Points Race Michael Risner
10 Alpenrose Velodrome Challenge Men Miss and Out Wyatt Myers
9 Alpenrose Velodrome Challenge Masters Sprints Michael Risner
3 Fast Twitch Friday Sprint C Mark Altimirano
8 Thursday Track Category 3 Michael Risner
54 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 1/2/3 Harrison Harb
50 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 1/2/3 Joseph King
40 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 1/2/3 Wyatt Myers
39 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Michael Risner
23 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Ken LeGros
22 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Brian Schiller
14 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Sky Nelson
7 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 4/5 Ken LeGros
2 OBRA Senior Track Championships (500mm TT/Kilo/3k Pursuits/4k Pursuits) Category 3 Men 4K Pursuit Michael Risner
4 OBRA Senior Track Championships (500mm TT/Kilo/3k Pursuits/4k Pursuits) Category 3 Men Kilo Michael Risner
6 OBRA Senior Track Championships (Sprints/Team Pursuits/Team Sprints) Team Sprint Men Michael Risner
4 OBRA Senior Track Championships (Sprints/Team Pursuits/Team Sprints) Category 3 Men Final Michael Risner
2 OBRA Senior Track Championships (Keirin/Madison) Madison David Klipper
2 OBRA Senior Track Championships (Keirin/Madison) Madison Wyatt Myers
17 Mt. Tabor Series Senior Men Joseph King
14 Mt. Tabor Series Senior Men Harrison Harb
9 Mt. Tabor Series Men 4 Greg van Amerongen
2 Mt. Tabor Series Men 4 Michael Sather
1 Mt. Tabor Series Men 4 Sky Nelson
20 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 David Post
10 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Ken LeGros
28 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
15 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Michael Sather
9 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Greg van Amerongen
5 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Sky Nelson
29 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
DNF Mt. Tabor Series Senior Men David Klipper
22 Mt. Tabor Series Senior Men Harrison Harb
5 Mt. Tabor Series Senior Men Wyatt Myers
14 Mt. Tabor Series Men Category 4 Greg van Amerongen
5 Mt. Tabor Series Men Category 4 Michael Sather
4 Mt. Tabor Series Men Category 4 Sky Nelson
4 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ David Klipper
21 River City Bicycles Tuesday PIR: June Series Standings 4/5 Men Ken LeGros
9 River City Bicycles Tuesday PIR: June Series Standings 4/5 Men Sky Nelson
33 River City Bicycles Tuesday PIR: June Series Standings 3/4 Men Sky Nelson
28 River City Bicycles Tuesday PIR: June Series Standings 3/4 Men Greg van Amerongen
19 River City Bicycles Tuesday PIR: June Team Standings Category 3/4
6 River City Bicycles Tuesday PIR: June Team Standings Category 3/4
15 River City Bicycles Tuesday PIR: June Team Standings Category 1/2/3
DNF River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 1/2/3 David Klipper
19 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 1/2/3 Antonio Castaneda JR
41 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Matthew Wilkins
26 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Brian Schiller
19 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Greg van Amerongen
11 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Michael Risner
10 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Sky Nelson
14 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 4/5 David Post
12 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 4/5 Ken LeGros
30 Fast Twitch Friday: June Series Standings Sprinter Michael Risner
2 Fast Twitch Friday Sprint D Michael Risner
3 Thursday Track Category 1/2/3 Wyatt Myers
10 Thursday Track Category 3/4 Ken LeGros
DNF Mt. Tabor Series Senior Men Joseph King
11 Mt. Tabor Series Men Category 4 Greg van Amerongen
6 Mt. Tabor Series Men Category 4 Sky Nelson
41 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 1/2/3 Wyatt Myers
36 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 1/2/3 Joseph King
29 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Brian Schiller
26 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Michael Risner
20 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Matthew Wilkins
9 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Greg van Amerongen
2 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 4/5 Sky Nelson
14 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Category 4/5 Sky Nelson
10 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Category 4/5 Michael Sather
29 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Category 1/2 David Klipper
16 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Category 1/2 Wyatt Myers
13 Rainier Road Race- OBRA Championship RR Category 1/2 Joseph King
3 Fast Twitch Friday Sprint F Michael Risner
8 Thursday Track Category 4 and Junior Ken LeGros
32 Mt. Tabor Series Senior Men Joseph King
19 Mt. Tabor Series Men 4 Michael Sather
12 Mt. Tabor Series Men 4 Greg van Amerongen
47 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
31 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
15 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Wyatt Myers
29 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
23 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Michael Buckiewicz
20 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Matthew Wilkenson
16 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Greg van Amerongen
1 Alpenrose Heartbreaker: Championship Points Race Masters 35+ David Klipper
5 Alpenrose Heartbreaker: Championship Points Race Senior Men Points Race David Klipper
8 Alpenrose Heartbreaker: Championship Points Race Category 3 Points Race Michael Risner
10 Thursday Track Category 3/4 Ken LeGros
32 Mt. Tabor Series Senior Men Joseph King
24 Mt. Tabor Series Category 4 Men Greg van Amerongen
17 Mt. Tabor Series Category 4 Men Michael Sather
36 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
41 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Michael Sather
20 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Michael Risner
13 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Michael Buckiewicz
11 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Greg van Amerongen
12 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Ken LeGros
42 Hammer Velo Criterium Category 3 Men Michael Risner
DNF Hammer Velo Criterium Men Category 4/5 Michael Buckiewicz
9 Thursday Track Category 3/4 Ken LeGros
3 Thursday Track Category 1/2/3 David Klipper
21 Mt. Tabor Series Senior Men Joseph King
15 Mt. Tabor Series Men Category 4 Greg van Amerongen
1 Mt. Tabor Series Men Category 4 Michael Sather
DNF River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 1/2/3 Antonio Castaneda JR
22 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Michael Sather
17 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Michael Risner
11 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 3/4 Matthew Wilkens
6 River City Bicycles Tuesday PIR Men Category 4/5 Ken LeGros
6 PDW Omnium Men Category 4 Joseph Wells
13 Thursday Track: May Series Standings Men 4/5 Ken LeGros
12 Thursday Track: May Series Standings Men 4/5 Joseph Waters
5 Thursday Track: May Series Standings Masters 40+ Ken LeGros
12 Thursday Track Category 3/4 Ken LeGros
11 Thursday Track Category 3/4 Joseph Wells
5 River City Bicycles Tuesday PIR: May Series Standings 3/4 Men Greg van Amerongen
6 River City Bicycles Tuesday PIR: May Series Standings 4/5 Men Michael Sather
23 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Ken LeGros
9 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Wilkens
29 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Michael Risner
23 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Michael Buckiewicz
66 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
36 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
22 Bend Don't Brake Men 1/2 Antonio Castaneda JR
85 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
67 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3
37 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph Wells
16 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Michael Sather
12 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Ken LeGros
7 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Wilkins
51 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Joseph Wells
24 Monday PIR Masters Men 4/5 Joseph Wells
8 Thursday Track Men Category 4/5 3K Ken LeGros
24 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Michael Risner
2 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Greg van Amerongen
14 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Ken LeGros
4 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Michael Sather
9 Track DAZE Men 4/5 Joseph Wells
7 Thursday Track Men 4/5 Joseph Wells
5 Thursday Track Masters Men 40+ Ken LeGros
18 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Ken LeGros
4 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Michael Sather
43 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
17 Monday PIR Special Try Bike Racing Day Masters Men 1/2/3 Joseph Wells
26 Montinore Road Race pb Team Oregon Men 1/2 Joseph King
25 Montinore Road Race pb Team Oregon Men 1/2 David Klipper
13 River City Bicycles Tuesday PIR: April Series Standings Category 3/4 Greg van Amerongen
15 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Ken LeGros
34 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Joseph Wells
26 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 Harrison Harb
27 River City Bicycles Tuesday PIR Category 4/5 Ken LeGros
38 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Joseph Wells
24 Barton Park Circuit Race Men 1/2 Joseph King
10 Barton Park Circuit Race Men 1/2 Harrison Harb
24 As The Raven Flies: Combined Combined Dan Froelich
4 As The Raven Flies Men 4/5 Dan Froelich
6 River City Bicycles Tuesday PIR Category 3/4 Greg van Amerongen
26 River City Bicycles Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
19 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Joseph King
22 Cherry Pie Men 4 Greg van Amerongen
27 Cherry Pie Men 1/2 Joseph King
4 Dirty Circles 3: Hot Spots Men 4/5 Michael Sather
8 Dirty Circles 3 Men 4/5 Michael Sather
16 Dirty Circles Men 4/5 Michael Sather
14 Dirty Circles Men 4/5 Greg van Amerongen
5 Dirty Circles 1 Men 4/5 Greg van Amerongen