Team Planet X USA p/b Xiologix

Event Category Name
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Women 5 Lindsay Holmes
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Women 4 Ursula Mavila
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Women 4 Amanda Abel
15 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Women 4 Katie Linton
73 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Singlespeed Steven Soto
13 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Men 2/3 Scott Chamberlain
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Men 2/3 Cory Nann
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ Category 3 Eric Mergen
72 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ Category 3 Timothy Breault
55 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
42 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ Category 3 Mike Abel
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ Category 3 Ken Elser
78 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ 4 Mark Hand
62 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ 4 Steven Soto
60 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ 4 Brad Alderman
37 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 35+ 4 Jason Jones
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park Athena Kim Gerhardt
40 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Men 5 Zachary Goude
35 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Men 5 Shawn Cooney
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Women 4 Katie Linton
43 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Men 2/3 Cory Nann
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Men 2/3 Scott Chamberlain
51 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Masters 35+ Category 3 Ken Elser
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Masters 35+ Category 3 Timothy Breault
3 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Masters 35+ Category 3 Eric Mergen
63 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Masters 35+ 4 Mark Hand
44 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Masters 35+ 4 Steven Soto
28 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Masters 35+ 4 Brad Alderman
12 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Junior Men 15-16 Luke Soto
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Junior Men 9 Jack Abel
48 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Junior Men 3/4/5 Jack Abel
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) Junior Men 3/4/5 Luke Soto
3 Corn Cross 2 Women 5 Lindsay Holmes
11 Corn Cross 2 Singlespeed Timothy Breault
DNF Corn Cross 2 Masters 35+ Category 3 Ben Mergen
3 Corn Cross 2 Athena Kim Gerhardt
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Women 5 Lindsay Holmes
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Women 4 Ursula Mavila
23 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Women 4 Katie Linton
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Men 2/3 Cory Nann
54 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Men 5 Zachary Goude
51 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Men 5 Reagan Mergen
26 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 35+ Category 3 Timothy Breault
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 35+ Category 3 Eric Mergen
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Athena Kim Gerhardt
58 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 35+ 4 Mark Hand
29 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 35+ 4 Jason Jones
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Junior Men 9-12 3/4/5 Jack Abel
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Women 5 Jennifer Kulle
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Women 5 Lindsay Holmes
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Women 4 Ursula Mavila
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Women 4 Amanda Abel
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Women 4 Katie Linton
69 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Singlespeed Zachary Goude
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Men 2/3 Scott Chamberlain
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Men 2/3 Cory Nann
DNF River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 35+ Category 3 Eric Mergen
60 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 35+ Category 3 Timothy Breault
1 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Junior Men 9 Jack Abel
66 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Junior Men 3/4/5 Jack Abel
50 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Men 5 Zachary Goude
46 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Men 5 Shawn Cooney
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Men 5 Landon Holmes
62 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 35+ 4 Mark Hand
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 35+ 4 Jason Jones
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Athena Kim Gerhardt
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Men 2/3 Scott Chamberlain
34 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Men 2/3 Cory Nann
44 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ Category 3 Ken Elser
35 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
30 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ Category 3 Timothy Breault
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ Category 3 Eric Mergen
24 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Men 5 Landon Holmes
83 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 4 Andrew Kaylor
72 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 4 Dave Petermeier
63 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 4 Mark Hand
51 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 4 Brad Alderman
48 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 4 Steven Soto
34 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 35+ 4 Jason Jones
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Men 4 Petr Honek
5 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks Athena Kim Gerhardt
3 Luscher Farm Crosstoberfest Women 4 Amanda Abel
11 Luscher Farm Crosstoberfest Singlespeed Timothy Breault
1 Luscher Farm Crosstoberfest Junior Men 9 Jack Abel
32 Luscher Farm Crosstoberfest Junior Men 3/4/5 Jack Abel
17 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Junior Men 9-12 3/4/5 Jack Abel
2 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Women 5 Lindsay Holmes
7 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Women 4 Amanda Abel
12 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Men 2/3 Scott Chamberlain
2 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Junior Men 9 Jack Abel
39 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Junior Men 3/4/5 Jack Abel
21 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
16 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Masters 35+ Category 3 Timothy Breault
37 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Masters 35+ 4 Andrew Kaylor
35 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Masters 35+ 4 Scott Coleman
28 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Masters 35+ 4 Mark Hand
24 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Masters 35+ 4 Brad Alderman
19 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Masters 35+ 4 Jason Jones
6 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Athena Nancy Grossman
4 CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair Athena Kim Gerhardt
32 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men 9-12 3/4/5 Jack Abel
57 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
34 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ Category 3 Timothy Breault
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ Category 3 Eric Mergen
11 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Men 2/3 Cory Nann
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Women 5 Lindsay Holmes
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Women 5 Heather Higgins Honek
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Women 4 Katie Linton
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men 9 Jack Abel
78 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men 3/4/5 Jack Abel
110 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Andrew Kaylor
107 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Scott Coleman
104 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Mark Hand
57 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Dave Petermeier
43 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Brad Alderman
38 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Jason Jones
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 35+ 4 Eric Alderman
18 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Men 5 Landon Holmes
8 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Men 4 Petr Honek
7 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Athena Nancy Grossman
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Athena Kim Gerhardt
14 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Men 4 Petr Honek
6 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Athena Kim Gerhardt
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Women 5 Heather Higgins Honek
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Women 4 Katie Linton
61 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Singlespeed Steven Soto
27 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Men 2/3 Scott Chamberlain
9 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Men 2/3 Cory Nann
54 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ Category 3 Timothy Breault
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ Category 3 Eric Mergen
99 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 4 Andrew Kaylor
88 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 4 Mark Hand
55 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 4 Dave Petermeier
53 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 4 Steven Soto
39 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 4 Brad Alderman
36 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 4 Jason Jones
16 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 35+ 4 Eric Alderman
2 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Junior Men 9 Jack Abel
22 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Women 4 Amanda Abel
17 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Women 4 Katie Linton
21 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Women 5 Lindsay Holmes
55 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Singlespeed Steven Soto
39 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Men 2/3 Scott Chamberlain
4 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Men 2/3 Cory Nann
61 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Junior Men 3/4/5 Jack Abel
58 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ Category 3 Mike Abel
56 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
40 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ Category 3 Timothy Breault
24 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ Category 3 Ben Mergen
20 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ Category 3 Eric Mergen
24 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Men 5 Landon Holmes
92 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ 4 Andrew Kaylor
89 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ 4 Mark Hand
53 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ 4 Dave Petermeier
37 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ 4 Steven Soto
31 River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 35+ 4 Jason Jones
9 Blind Date at the Dairy Women 4 Katie Linton
6 Blind Date at the Dairy Stampede Cory Nann
9 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Scott Chamberlain
4 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Cory Nann
61 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Andrew Kaylor
16 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Dean Maclean
24 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Beginner Women Heather Higgins Honek
16 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Beginner Petr Honek
14 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Timothy Breault
4 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Ben Mergen
14 Portland Trophy Cup Beginner Women Heather Higgins Honek
27 Portland Trophy Cup Open 3/4 Petr Honek
DNF Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Dave Petermeier
48 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Mark Hand
36 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Jason Jones
31 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Brad Alderman
16 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Eric Alderman
7 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Ben Mergen
9 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Women 4 Amanda Abel
8 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Women 4 Katie Linton
20 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Men 2/3 Cory Nann
30 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
10 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ Category 3 Eric Mergen
4 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ Category 3 Scott Chamberlain
52 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ 4 Andrew Kaylor
51 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ 4 Mark Hand
50 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ 4 Scott Coleman
30 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ 4 Steven Soto
28 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ 4 Jason Jones
24 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ 4 Brad Alderman
4 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Masters 35+ 4 Ben Mergen
7 Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm Athena Nancy Grossman
2 Blind Date at the Dairy Stampede Cory Nann
8 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Scott Chamberlain
2 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Cory Nann
58 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Jason Jones
57 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Andrew Kaylor
54 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Ben Mergen
52 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Mark Hand
10 Blind Date at the Dairy Women 4 Katie Linton
13 Blind Date at the Dairy Singlespeed Timothy Breault
12 Blind Date at the Dairy Men 2/3 Cory Nann
23 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Timothy Breault
15 Portland Trophy Cup Beginner Women Heather Higgins Honek
27 Portland Trophy Cup Open 3/4 Petr Honek
32 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Brad Alderman
26 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Eric Alderman
10 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Ben Mergen
25 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Beginner Women Heather Higgins Honek
12 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Beginner Petr Honek
12 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Timothy Breault
5 Portland Trophy Cup: Overall Series Points Open Masters 3/4 Ben Mergen
7 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Women 4 Katie Linton
30 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Singlespeed Steven Soto
7 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Men 2/3 Cory Nann
27 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
22 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 35+ Category 3 Timothy Breault
11 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 35+ Category 3 Eric Mergen
3 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 35+ Category 3 Scott Chamberlain
47 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 35+ 4 Andrew Kaylor
45 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 35+ 4 Scott Coleman
44 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 35+ 4 Mark Hand
33 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 35+ 4 Steven Soto
27 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 35+ 4 Jason Jones
20 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 35+ 4 Brad Alderman
8 Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi Masters 35+ 4 Ben Mergen
20 Blind Date at the Dairy Singlespeed Timothy Breault
11 Blind Date at the Dairy Men 2/3 Cory Nann
7 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Scott Chamberlain
3 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Cory Nann
62 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Andrew Kaylor
57 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Mark Hand
14 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Dean Maclean
6 Blind Date at the Dairy Women 4 Katie Linton
47 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Zach Goude
32 Portland Trophy Cup Open Singlespeed Timothy Breault
15 Portland Trophy Cup Beginner Women Heather Higgins Honek
32 Portland Trophy Cup Open Beginner Zach Goude
20 Portland Trophy Cup Open 3/4 Petr Honek
25 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Brad Alderman
24 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Eric Alderman
4 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Ben Mergen
25 Portland Trophy Cup: Series Standings Beginner Women Heather Higgins Honek
9 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Beginner Petr Honek
9 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Timothy Breault
5 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Ben Mergen
5 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Women 4 Katie Linton
16 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Men 2/3 Cory Nann
40 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
32 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Timothy Breault
7 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Scott Chamberlain
6 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Eric Mergen
56 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 4 Andrew Kaylor
52 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 4 Mark Hand
40 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 4 Steven Soto
37 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 4 Dave Petermeier
16 Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross Masters 35+ 4 Brad Alderman
5 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Timothy Breault
2 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Cory Nann
60 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Andrew Kaylor
34 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Dave Petermeier
4 Blind Date at the Dairy Women 4 Katie Linton
21 Portland Trophy Cup: Series Standings Beginner Women Heather Higgins Honek
6 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Beginner Petr Honek
8 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Ben Mergen
6 Portland Trophy Cup: Series Standings Open Masters 3/4 Timothy Breault
14 Portland Trophy Cup Beginner Women Heather Higgins Honek
7 Portland Trophy Cup Beginner Women Lindsay Holmes
4 Portland Trophy Cup Open Beginner Petr Honek
32 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Mark Hand
28 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Eric Alderman
8 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Ben Mergen
4 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Timothy Breault
7 Corn Cross Women 5 Lindsay Holmes
4 Corn Cross Junior Men 15-16 Luke Soto
14 Corn Cross Junior Men 3/4/5 Luke Soto
10 Corn Cross Masters 35+ Category 3 Timothy Breault
23 Corn Cross Masters 35+ 4 Steven Soto
4 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Women 4 Katie Linton
27 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Singlespeed Steven Soto
26 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Men 2/3 Cory Nann
33 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
22 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ Category 3 Eric Mergen
43 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Andrew Kaylor
41 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Mark Hand
33 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Dave Petermeier
31 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Steven Soto
11 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Brad Alderman
8 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Masters 35+ 4 Ben Mergen
3 Grand Prix Carl Decker: Het Meer Athena Nancy Grossman
13 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Timothy Breault
51 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Jason Jones
45 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Mark Hand
28 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Dave Petermeier
9 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Dean Maclean
6 Blind Date at the Dairy Women 4 Katie Linton
28 Portland Trophy Cup Open Beginner Zach Goude
34 Portland Trophy Cup Open 3/4 Petr Honek
26 Portland Trophy Cup Beginner Women Heather Higgins Honek
8 Portland Trophy Cup Beginner Women Lindsay Holmes
7 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Ben Mergen
6 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Women 4 Katie Linton
13 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Men 2/3 Cory Nann
43 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ Category 3 Dean Maclean
20 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ Category 3 Timothy Breault
50 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Andrew Kaylor
46 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Scott Coleman
45 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Mark Hand
31 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Dave Petermeier
22 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Jason Jones
13 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Brad Alderman
7 Grand Prix Carl Decker: David Douglas Masters 35+ 4 Ben Mergen
15 Fast Twitch Fridays: Monthly Series Totals Beginner Erik Offner
4 Keizer Rapids: Series Points Category 4 Men Ben Mergen
15 Tuesday Night PIR Men 4/5 Jason Jones
19 Monday PIR: Series Results Masters Men 1/2/3 30+ Petr Honek
2 Keizer Rapids Category 4 Men Ben Mergen
13 Monday PIR Masters Men 4/5 30+ Jason Jones
10 Monday PIR Masters Men 1/2/3 30+ Petr Honek
12 Monday PIR Women 4/5 Heather Higgins Honek
19 Tuesday Night PIR Category 3/4 Petr Honek
15 Tuesday Night PIR Category 3/4 Cory Nann
14 Tuesday Night PIR Category 3/4 Michael Hopkins
19 Tuesday Night PIR Category 4/5 Jason Jones
4 Fast Twitch Fridays Beginner Erik Offner
32 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Vince Rodarte
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Ben Mergen
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Brad Alderman
26 Rally the Valley Omnium: Overall TT Combined Results: Combined Combined Michael Hopkins
26 Rally the Valley Omnium: TT Results: Combined Combined Michael Hopkins
26 Rally the Valley Omnium: Overall TT Combined Results Overall Michael Hopkins
2 Rally the Valley Omnium: TT Results Eddy Senior Men Michael Hopkins
22 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Jason Jones
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Ben Mergen
14 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Brad Alderman
20 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Mark Hand
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Ben Mergen
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Brad Alderman
20 Mt. Tabor Series Category 5 Dean Maclean
17 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Dave Petermeier
11 Tuesday Night PIR Men 3/4 Cory Nann
21 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Ben Mergen
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Brad Alderman
3 OBRA Criterium Championship 10 Barrel Brewing Men Category 4 Cory Nann
9 Six Hours of Mt Hood Two-Person 100+ Dean Maclean
9 Six Hours of Mt Hood Two-Person 100+ Mark Hand
12 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ Scott Coleman
12 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ Jason Jones
7 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ Ben Mergen
7 Six Hours of Mt Hood Two-Person 80+ Eric Mergen
14 Six Hours of Mt Hood Two-Person Men Brad Alderman
DNF Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 5 Category 4/5 Men Dave Petermeier
DNF Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 5 Category 4/5 Men Michael Hopkins
6 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 5 Category 4/5 Men Cory Nann
5 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 5 Category 4/5 Men Petr Honek
4 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 5 Category 4/5 Men Norm Swygert
DNF Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Dave Petermeier
DNF Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Michael Hopkins
9 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Cory Nann
5 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Norm Swygert
4 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Petr Honek
21 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 4 Category 4/5 Men Dave Petermeier
20 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 4 Category 4/5 Men Michael Hopkins
13 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 4 Category 4/5 Men Petr Honek
5 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 4 Category 4/5 Men Cory Nann
4 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 4 Category 4/5 Men Norm Swygert
19 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Crit Category 4/5 Men Norm Swygert
18 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Crit Category 4/5 Men Michael Hopkins
16 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Crit Category 4/5 Men Dave Petermeier
12 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Crit Category 4/5 Men Petr Honek
2 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Crit Category 4/5 Men Cory Nann
21 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 3 Category 4/5 Men Dave Petermeier
20 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 3 Category 4/5 Men Michael Hopkins
13 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 3 Category 4/5 Men Petr Honek
5 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 3 Category 4/5 Men Cory Nann
4 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 3 Category 4/5 Men Norm Swygert
19 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Dave Petermeier
17 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Michael Hopkins
12 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Petr Honek
11 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Cory Nann
4 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Norm Swygert
21 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 2 Category 4/5 Men Dave Petermeier
20 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 2 Category 4/5 Men Michael Hopkins
13 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 2 Category 4/5 Men Petr Honek
7 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 2 Category 4/5 Men Norm Swygert
3 Baker City Cycling Classic: Overall GC > Stage 2 Category 4/5 Men Cory Nann
19 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Uphill TT Category 4/5 Men Dave Petermeier
16 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Uphill TT Category 4/5 Men Michael Hopkins
11 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Uphill TT Category 4/5 Men Norm Swygert
6 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Uphill TT Category 4/5 Men Petr Honek
5 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Uphill TT Category 4/5 Men Cory Nann
21 Baker City Cycling Classic: Overall GC Results > Stage 1 Category 4/5 Men Dave Petermeier
20 Baker City Cycling Classic: Overall GC Results > Stage 1 Category 4/5 Men Michael Hopkins
13 Baker City Cycling Classic: Overall GC Results > Stage 1 Category 4/5 Men Petr Honek
5 Baker City Cycling Classic: Overall GC Results > Stage 1 Category 4/5 Men Norm Swygert
2 Baker City Cycling Classic: Overall GC Results > Stage 1 Category 4/5 Men Cory Nann
21 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Dave Petermeier
20 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Michael Hopkins
13 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Petr Honek
5 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Norm Swygert
2 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Cory Nann
21 Mt. Tabor Series Men 5 Dean Maclean
25 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Jason Jones
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Dean Maclean
10 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Brad Alderman
15 Hammer Velo Crit Masters 3/4/5 50+ Dave Petermeier
17 Hammer Velo Crit Men 4/5 Dave Petermeier
23 Mt. Tabor Series Category 4 Jason Jones
13 Mt. Tabor Series Category 4 Norm Swygert
9 Mt. Tabor Series Category 4 Cory Nann
16 Mt. Tabor Series Men 5 Dean Maclean
11 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Dave Petermeier
27 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Jason Jones
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Dean Maclean
16 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Brad Alderman
21 Silverton OBRA Championship Road Race Men Category 4/5 Norm Swygert
14 Silverton OBRA Championship Road Race Men Category 4/5 Cory Nann
8 Silverton OBRA Championship Road Race Men Category 4/5 Petr Honek
14 Mt. Tabor Series Masters Men 50+ Dave Petermeier
28 Tuesday Night PIR Men 4/5 Mark Hand
26 Tuesday Night PIR Men 4/5 Dean Maclean
26 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Jason Jones
10 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Brad Alderman
18 Mt. Tabor Series Category 4 Men Norm Swygert
13 Mt. Tabor Series Men 5 Petr Honek
42 Tuesday Night PIR Men 3/4 Norm Swygert
35 Tuesday Night PIR Men 3/4 Cory Nann
15 Tuesday Night PIR Men 3/4 Petr Honek
17 Tuesday Night PIR Men 4/5 Dean Maclean
28 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Jason Jones
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Brad Alderman
129 OBRA Time Trial Championship: Combined Combined Michael Hopkins
96 OBRA Time Trial Championship: Overall : Combined Combined Michael Hopkins
68 OBRA Time Trial Championship: Overall Overall Distance 24.8 Michael Hopkins
2 OBRA Time Trial Championship Eddy Men Michael Hopkins
4 Oregon Triple Crown: Oregon Gran Fondo: Oregon Gran Fondo - Medio Men 45-49 Norm Swygert
23 Mt. Tabor Series Men 4 Cory Nann
19 Mt. Tabor Series Men 5 Ben Mergen
47 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 50-59 Mark Hand
48 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 40-49 Jason Jones
41 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 40-49 Dean Maclean
10 Oregon Off-Road Series: Sisters Stampede MTB Category 2 Sport Men 19-39 Eric Mergen
10 Willamette Valley Classics Tour: Onehorse Road Race Men 4/5 Cory Nann
25 Tuesday Night PIR - Individual Series Totals Men 3/4 Cory Nann
15 Tuesday Night PIR - Individual Series Totals Men 4/5 Dean Maclean
17 Tuesday Night PIR - Team Series Standings Combined
24 Tuesday Night PIR Category 4/5 Dean Maclean
11 Tuesday Night PIR Category 4/5 Dave Petermeier
46 Tuesday Night PIR Category 3/4 Cory Nann
20 Tuesday Night PIR Category 3/4 Petr Honek
32 Tuesday Night PIR Men 3/4 Petr Honek
17 Tuesday Night PIR Men 4/5 Dave Petermeier
5 Tuesday Night PIR Men 4/5 Dean Maclean
15 Tuesday Night PIR Team Series Points Combined
23 Tuesday Night PIR Individual Series Totals Men 3/4 Cory Nann
14 Tuesday Night PIR Individual Series Totals Men 4/5 Dean Maclean
2 Oregon Off-Road Series: The Chainbreaker XC MTB Category 3 (Novice) Men 19-39 Brad Alderman
29 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Category 4/5 Men Michael Hopkins
2 Willamette Valley Classics Tour: Cherry Pie Road Race Category 4/5 Men Cory Nann
26 Tuesday Night PIR Men 3/4 Petr Honek
14 Tuesday Night PIR Men 4/5 Dean Maclean
17 Tuesday Night PIR - Individual Series Points Men 3/4 Cory Nann
16 Tuesday Night PIR - Individual Series Points Men 4/5 Dean Maclean
DNS Oregon Triple Crown: Oregon Coast Gravel Epic Men 50-54 Jonathan Hopwood
11 Montinore Road Race Men 4/5 Cory Nann
36 Tuesday Night PIR Men 3/4 Petr Honek
10 Tuesday Night PIR Men 3/4 Cory Nann
24 Tuesday Night PIR Men 4/5 Jason Jones
10 Tuesday Night PIR Men 4/5 Dean Maclean
10 Tuesday Night PIR Series Totals Men 3/4 Cory Nann
10 Tuesday Night PIR Series Totals Men 4/5 Dean Maclean
18 Monday PIR: Overall Series Total for April Track Bike Cory Nann
13 Monday PIR: Overall Series Total for April Masters Men 4/5 50+ Mark Hand
3 Oregon Off-Road Series: Bear Spring Trap MTB Category 3 (Novice) Men 19-39 Brad Alderman
40 Revenge Of The Disc Time Trial Series: Combined Combined Michael Hopkins
DNS Revenge Of The Disc Time Trial Series Eddy Men Norm Swygert
2 Revenge Of The Disc Time Trial Series Eddy Men Michael Hopkins
6 Monday PIR Masters Men 4/5 50+ Mark Hand
27 Monday PIR Masters Men 4/5 30+ Jason Jones
5 Barton Park Circuit Race Men 4/5 Cory Nann
51 Revenge Of The Disc Time Trial Series: Combined Combined Michael Hopkins
3 Revenge Of The Disc Time Trial Series Eddy Men Michael Hopkins
10 Monday PIR Track Bike Cory Nann
8 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Norm Swygert
2 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Cory Nann
20 Dirty Circles Men 4/5 Cory Nann
17 Dirty Circles Men 4/5 Jason Jones
9 Dirty Circles Men 4/5 Petr Honek
157 Jack Frost TT: Combined Combined Mark Hand
133 Jack Frost TT: Combined Combined Michael Hopkins
63 Jack Frost TT: Combined Combined Norm Swygert
252 Jack Frost TT: Combined Combined Heather Higgins Honek
194 Jack Frost TT: Combined Combined Jason Jones
112 Jack Frost TT: Combined Combined Petr Honek
73 Jack Frost TT: Combined Combined Cory Nann
20 Jack Frost TT Eddy Senior Men Michael Hopkins
7 Jack Frost TT Eddy Senior Men Norm Swygert
37 Jack Frost TT Category 4/5 Men Jason Jones
26 Jack Frost TT Category 4/5 Men Petr Honek
11 Jack Frost TT Category 4/5 Men Cory Nann
13 Jack Frost TT Category 4/5 Women Heather Higgins Honek
25 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Mark Hand
133 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Michael Hopkins
63 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Norm Swygert
194 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Jason Jones
112 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Petr Honek
73 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Cory Nann
252 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Heather Higgins Honek
157 Jack Frost TT Overall: Combined Combined Mark Hand
20 Jack Frost TT Overall Eddy Senior Men Michael Hopkins
7 Jack Frost TT Overall Eddy Senior Men Norm Swygert
37 Jack Frost TT Overall Category 4/5 Men Jason Jones
26 Jack Frost TT Overall Category 4/5 Men Petr Honek
11 Jack Frost TT Overall Category 4/5 Men Cory Nann
13 Jack Frost TT Overall Category 4/5 Women Heather Higgins Honek
25 Jack Frost TT Overall Masters Men 50-59 Mark Hand