Deschutes Brewery

Event Category Name
8 Blind Date at the Dairy: in Singlespeed Dustin Henderson
6 KFCX - Moore Cowbell Category 1/2/3 - Women 35+ Mary Skrzynski
5 KFCX - Moore Cowbell Category 1/2/3 - Women 35+ Linda Tesman
3 KFCX - Moore Cowbell Category 1/2/3 - Women 35+ Renee Skjersaa
7 GPCM: Zaaldercross Masters Women 35+ 1/2 Patricia Strange
3 GPCM: Zaaldercross Masters Women 35+ 1/2 Carrie Day
34 GPCM: Zaaldercross Men 2/3 Joseph Spampinato
11 GPCM: Zaaldercross Men 2/3 Dustin Henderson
37 GPCM: Zaaldercross Masters 50+ Mike Taylor
19 GPCM: Zaaldercross Masters 50+ Marcel Russenberger
2 GPCM: Zaaldercross Masters 50+ Rodney Trepess
DNF GPCM: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Randy Scott
35 GPCM: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Matthew Dial
12 GPCM: Zaaldercross Masters 35+ Category 3 Ryan Chase
9 GPCM: Zaaldercross Masters 60+ Amory Cheney
3 GPCM: Zaaldercross Clydesdale Colby Nightingale
2 GPCM: Zaaldercross Athena Kathy Hovermale
21 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Scott Birdwell
20 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Bradley Pfeiffer
18 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men Thomas Pastor
14 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men David Martin
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Masters Women Renee Skjersaa
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Masters Women Carrie Day
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Singlespeed Women Carolyn Daubeny
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Singlespeed Women Kelsey Carson
12 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men Matt Fox
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 1/2 Men James Williams
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 50+ Masters Women Sha-Marie Brown
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 50+ Masters Women Michelle Mercer
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 50+ Masters Women Susan Foster
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 50+ Masters Women Carolyn Daubeny
3 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 5 Women Tracy Miller
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Clydesdale Men Colby Nightingale
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Clydesdale Men Walter Mcknight
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 70+ Masters Men Tad Hodgert, DMD
9 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 50+ Masters Men Billy Thomas
8 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 50+ Masters Men David Dorocke
6 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 50+ Masters Men Mike Taylor
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 50+ Masters Men Marcel Russenberger
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series 50+ Masters Men Rodney Trepess
4 Blind Date at the Dairy Singlespeed Dustin Henderson
13 Portland Trophy Cup: Overall Standings Masters Men 3/4 Randy Scott
39 Portland Trophy Cup Singlespeed Men Steven Westberg
47 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Steven Westberg
13 Portland Trophy Cup Masters Men 3/4 Randy Scott
2 Corn Cross 1 Masters Women 50+ Mary Skrzynski
11 Corn Cross 1 Masters Women 35+ 1/2 Patricia Strange
4 Corn Cross 1 Masters Women 35+ 1/2 Renee Skjersaa
2 Corn Cross 1 Masters Women 35+ 1/2 Carrie Day
2 Corn Cross 1 Clydesdale Joe Larson
1 Corn Cross 1 Athena Kathy Hovermale
3 Corn Cross 1 Masters 60+ Amory Cheney
9 Corn Cross 1 Masters 50+ Marcel Russenberger
19 Corn Cross 1 Masters 35+ Category 3 Steven Westberg
13 Corn Cross 1 Masters 35+ 1/2 Dustin Henderson
1 GPCM: Het Meer CX Masters 50+ Rodney Trepess
39 GPCM: Het Meer CX Masters 35+ Category 3 Steven Westberg
30 GPCM: Het Meer CX Masters 35+ Category 3 Ryan Chase
3 GPCM: Het Meer CX Masters Women 50+ Susan Foster
1 GPCM: Het Meer CX Masters Women 50+ Carolyn Daubeny
43 GPCM: Het Meer CX Singlespeed Steven Westberg
18 GPCM: Het Meer CX Singlespeed Dustin Henderson
2 GPCM: Het Meer CX Men 4 Randy Scott
10 GPCM: Het Meer CX Masters 60+ Craig Mavis
8 GPCM: DDCX Masters Women 35+ 1/2 Patricia Strange
22 GPCM: DDCX Singlespeed Randy Scott
16 GPCM: DDCX Singlespeed Dustin Henderson
34 GPCM: DDCX Masters 50+ Alan Thomason
29 GPCM: DDCX Masters 50+ Randy Scott
2 GPCM: DDCX Masters 50+ Rodney Trepess
33 GPCM: DDCX Masters 35+ Category 3 Matthew Dial
18 GPCM: DDCX Masters 35+ Category 3 Ryan Chase
4 GPCM: DDCX Masters 35+ 4 Jordan Miller
4 Ochoco Gravel Roubaix Masters Women 50+ (45-Mile) Sha-Marie Brown
1 Ochoco Gravel Roubaix Masters Women 50+ (45-Mile) Susan Foster
4 Ochoco Gravel Roubaix Masters Men 50+ (45-Mile) Marcel Russenberger
18 Ochoco Gravel Roubaix Masters Men 50+ (80-Mile) Walter Mcknight
9 Ochoco Gravel Roubaix Masters Men 50+ (80-Mile) Rodney Trepess
DNF Ochoco Gravel Roubaix Men Category 4/5 (80-Mile) Thomas Pastor
3 Ochoco Gravel Roubaix Men Category 4/5 (80-Mile) Ryan Chase
18 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Jordan Miller
14 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Marcel Russenberger
8 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Joseph Spampinato
2 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Rodney Trepess
2 Worthy Brewing Crit Series Women 4/5 Patricia Strange
2 10 Barrel Brewing OBRA Criterium Championships Women Category 4/5 Patricia Strange
11 10 Barrel Brewing OBRA Criterium Championships Masters Men 50-59 Marcel Russenberger
16 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Jordan Miller
9 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Marcel Russenberger
22 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Jordan Miller
11 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Marcel Russenberger
1 Worthy Brewing Crit Series Women 4/5 Patricia Strange
8 Portland Short Track Series Elite Men James Williams
15 Oregon State University Criterium Men 4/5 Marcel Russenberger
5 Oregon State University Criterium Masters Men 50+ Marcel Russenberger
3 Sasquatch Duro Men 30-39 Ryan Chase
13 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Marcel Russenberger
5 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Rodney Trepess
18 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Marcel Russenberger
7 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Rodney Trepess
2 Worthy Brewing Crit Series Women 4/5 Patricia Strange
20 High Cascades 100 50+ Masters Men Marcel Russenberger
19 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Alan Thomason
18 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Marcel Russenberger
8 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Rodney Trepess
3 Worthy Brewing Crit Series Women 4/5 Patricia Strange
4 Worthy Brewing Crit Series Women 4/5 Patricia Strange
18 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Marcel Russenberger
4 Worthy Brewing Crit Series Men 4/5 Rodney Trepess
23 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Marcel Russenberger
5 Worthy Brewing Crit Series Men 3/4/5 Rodney Trepess
3 Worthy Brewing Crit Series Women 4/5 Patricia Strange
2 Mountain Man Challenge Sponsored by Fat Tire Farm: Timberline/Skibowl Enduro Amateur 40+ Men Joe Larson
5 Skibowl Classic XC Pro Men James Williams
2 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Women 1/2/3 Joanne Eastwood
1 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Duathlon Women Carolyn Daubeny
52 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Carolyn Daubeny
13 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Bart Bowen
3 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men Eddy Bart Bowen
1 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Duathlon Women Carolyn Daubeny
72 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Carolyn Daubeny
15 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Bart Bowen
3 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men Eddy Bart Bowen
4 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Duathlon Women Carolyn Daubeny
23 Sisters Stampede Category 2 Sport Men 50-59 Billy Thomas
17 Sisters Stampede Category 2 Sport Men 50-59 Mike Taylor
23 Sisters Stampede Category 2 Men 50-59 Billy Thomas
17 Sisters Stampede Category 2 Men 50-59 Mike Taylor
77 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Carolyn Daubeny
29 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Joanne Eastwood
20 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Bart Bowen
2 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Women 1/2/3 Joanne Eastwood
3 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men Eddy Bart Bowen
1 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Duathlon Women Carolyn Daubeny
18 Oregon Gran Fondo Men 30-39 Ryan Chase
80 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Carolyn Daubeny
21 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Bart Bowen
5 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men Eddy Bart Bowen
2 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Duathlon Women Carolyn Daubeny
1 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 1 Women Carrie Day
2 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 3 Men 19-39 Patrick Fowler
15 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 2 Men 50-59 Billy Thomas
10 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 2 Men 50-59 Alan Thomason
14 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: XC Race Category 2 Men 19-39 Jordan Miller
14 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Bart Bowen
67 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Carolyn Daubeny
27 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series: Combined Combined Joanne Eastwood
3 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Women 1/2/3 Joanne Eastwood
2 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Men Eddy Bart Bowen
1 Sagebrush Cycles TT and Duathlon Series Duathlon Women Carolyn Daubeny
18 Wooden Shoe Kermesse Category 4/5 Patrick Fowler
14 Wooden Shoe Kermesse Category 4/5 Jordan Miller
4 Wooden Shoe Kermesse Category 4/5 Ryan Chase
17 Wooden Shoe Kermesse Masters 50+ Craig Mavis
15 Wooden Shoe Kermesse Masters 50+ Alan Thomason
1 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: Short-Track Race #2 Open Women Carrie Day
6 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: Short-Track Race #1 Open A Ryan Funke
2 Chainbreaker Mountain Bike Race Series: Short-Track Race #1 Open Women Carrie Day
2 30th Annual Mudslinger Category 1 Expert Women Carrie Day
2 30th Annual Mudslinger Category 1 Women Carrie Day