OBRA Team Time Trial Championship: Combined

Brownsville, OR
May 6, 2018

Part of the OBRA Team Time Trial Championship

Updated July 19, 2018 at 3:11 AM

Combined

Name Team Category Time
1 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 3 01:00.13
1 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 3 01:00.13
1 Paul Anderson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 3 01:00.13
1 Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Men 3 01:00.13
5 Steven R Holland Men 240+ 01:00.26
5 Paul Mautner Veloforma Men 240+ 01:00.26
5 Darell Provencher BriHOP Racing Men 240+ 01:00.26
5 Stephen Hemminger Team Oregon p/b Rodda Paint Men 240+ 01:00.26
9 Benjamin Drucker Swift Racing Eddy Senior Men 01:03.08
9 Larry Hiday Swift Racing Eddy Senior Men 01:03.08
9 Grant Headley Swift Racing Eddy Senior Men 01:03.08
9 John Lin Swift Racing Eddy Senior Men 01:03.08
13 Mark Westerfield Dialed Cycling Team Men 160-199 01:04.58
13 Mike Reddig Dialed Cycling Team Men 160-199 01:04.58
13 Whitney Phillips Dialed Cycling Team Men 160-199 01:04.58
13 Chris Wierman Dialed Cycling Team Men 160-199 01:04.58
17 Phillip Wiant Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Eddy Senior Men 01:10.08
17 Thomas Orth Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Eddy Senior Men 01:10.08
17 Mack Stilson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Eddy Senior Men 01:10.08
17 Brendan Quinlan Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing Eddy Senior Men 01:10.08
21 Janet Howard Women 160-199 01:10.41
21 Korrie Hicks Women 160-199 01:10.41
21 Julie Deal BeerMongers Women 160-199 01:10.41
21 Remy Maguire Women 160-199 01:10.41
25 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team Junior Men 01:12.28
25 Hayden Wierman Dialed Cycling Team Junior Men 01:12.28
25 Kieron Crossley Dialed Cycling Team Junior Men 01:12.28
25 Nels Martin Dialed Cycling Team Junior Men 01:12.28
29 Chris Mays Men 4/5 01:15.35
29 Ryan Adams Men 4/5 01:15.35
29 James Dunn Men 4/5 01:15.35
29 Willie Wilcoxen Men 4/5 01:15.35
33 Flo Leibowitz Marys Bicycle Club Women 240+ 01:30.01
33 Signe Wright Women 240+ 01:30.01
33 Melissa Boyd Marys Bicycle Club Women 240+ 01:30.01
33 Betty Tucker Women 240+ 01:30.01
37 Terry Walton Women 240+ 01:37.47
37 Allison Couch Women 240+ 01:37.47
37 Mary Crouse Women 240+ 01:37.47
37 Diane Kearns Women 240+ 01:37.47
41 Spring Westerfield Dialed Cycling Team Junior Men 01:42.45
41 Summer Westerfield Dialed Cycling Team Junior Men 01:42.45
41 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team Junior Men 01:42.45
44 Carl Hoefer Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage Senior Men 49:45.00
44 Colin Gibson Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage Senior Men 49:45.00
44 Daniel Lincoln Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage Senior Men 49:45.00
44 Galen Mittermann Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage Senior Men 49:45.00
48 Rob English English Cycles Senior Men 50:44.00
48 Andrew Neill English Cycles Senior Men 50:44.00
48 Stephen Rockwood English Cycles Senior Men 50:44.00
48 Billy Truelove Senior Men 50:44.00
52 Robert Tornai Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Senior Men 52:14.00
52 Chris Waggoner Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Senior Men 52:14.00
52 Michael Moody Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Senior Men 52:14.00
52 Greg Steele Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Senior Men 52:14.00
56 Ron Babcock Men 200-239 52:46.00
56 Michael Myers Dialed Cycling Team Men 200-239 52:46.00
56 Todd Rosier Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Men 200-239 52:46.00
56 Alan Whitney Team Oregon p/b Rodda Paint Men 200-239 52:46.00
60 Chris Sarrett Hutch's Eugene Men 3 53:16.00
60 Matthew White Marys Bicycle Club Men 3 53:16.00
60 Scott Carroll Revenge Cycling & Racing Men 3 53:16.00
60 Jesse Coombs Byzick + Company Cycling Men 3 53:16.00
64 Scott Scholz Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Men 3 53:46.00
64 Richard Lorenz Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Men 3 53:46.00
64 Paul Hynes Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Men 3 53:46.00
64 Aaron McClintock Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Men 3 53:46.00
68 Tim Mineo TCNF.LEGAL Racing Team Men 4/5 53:55.00
68 John Adams Byzick + Company Cycling Men 4/5 53:55.00
68 Tyler Thessin Men 4/5 53:55.00
68 Zachary Hibbs Team Cycle Sport Men 4/5 53:55.00
72 John OBrien Evolution Racing Team/Project Bike Men 200-239 55:04.00
72 Karsten Hagen Evolution Racing Team/Project Bike Men 200-239 55:04.00
72 Kerry Farrell Men 200-239 55:04.00
72 Aaron Leritz Evolution Racing Team/Project Bike Men 200-239 55:04.00
76 Kristina Hughes Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Senior Women 57:21.00
76 Rachel Lee Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Senior Women 57:21.00
76 Sara Youmans Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Senior Women 57:21.00
76 Juliet Hochman Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office Senior Women 57:21.00
80 Kyle Kotwica Men 240+ 57:59.00
80 John Wilson Team S+M Men 240+ 57:59.00
80 Harry Phinney Revenge Cycling & Racing Men 240+ 57:59.00
80 Steve Troseth Men 240+ 57:59.00
84 Andy Stahl Hutch's Eugene Men 200-239 58:07.00
84 Peter Kaspar Men 200-239 58:07.00
84 Mark Lipchick Hutch's Eugene Men 200-239 58:07.00
84 Demian Bailey Marys Bicycle Club Men 200-239 58:07.00
88 Evan Cumpston Team Rose City Men 240+ 59:02.00
88 Tom Webb Team Rose City Men 240+ 59:02.00
88 Dave Faust Team Rose City Men 240+ 59:02.00