Portland Trophy Cup

Portland International Raceway, OR
September 25, 2018

Part of the Portland Trophy Cup

For results questions, please contact Emily Marshall

Updated October 5, 2018 at 10:29 AM

Beginner Women

Num Name Team Age City Laps Time Notes
1 669 Sarah Livingston 28 Portland 4 35:28
2 679 Kaeli Laxson 26 4 35:31
3 668 Stephanie Keske 4 35:47 Warning: Hair covering number
4 682 Jacinta Higgins 29 Portland 4 35:54
5 647 Leah Brown Team 10 Barrel 31 Portland 4 36:24
6 591 Sarah Umberhandt Stumptown Cycling Club 42 Portland 4 36:35
7 677 Erin Lodwick 4 36:36
8 639 Rebecca Jacobson 4 36:55
9 659 Shellie Cowling Team Coastal 37 Portland 4 37:05
10 663 Lindsay Holmes 4 37:35
11 699 Maria Vicencio ANTHM Collective 30 Portland 4 37:52 Warning: Hair covering number
12 636 Stephanie Taylor 34 Portland 4 38:10
13 684 Stacey Stromberg Gladyators 40 Milwaukie 4 38:36
14 681 Dessa McFadin Portland 4 38:55
15 627 Heather Higgins Honek Team Planet X USA p/b Xiologix 34 Portland 4 39:09
16 680 Jessica Cusick 4 40:21
17 665 Stacy Maiano 4 41:01
18 637 Kel Moore 47 Portland 4 43:24
19 683 Rachel Murphy 4 44:15 Warning: Hair covering number
20 626 Sara Cowling Grouptrail Cycling 35 Portland 3 36:13
21 664 Lizzy Juaniza-Saso 3 36:49

Junior Open

Num Name Team Age City Laps Time
1 904 Jackson Loftus Team Lazy Tarantulas 15 Portland 4 27:23
2 916 Benicio Thorne PDX Devo Junior Cycling 13 Portland 4 27:26
3 950 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team 16 Tigard 4 27:46
4 906 Mateen Richie Word-RCB, by Cyclisme 13 3 24:44
5 953 James Yoon 3 25:10
6 915 Hans Lanners 11 Portland 3 25:40
7 910 Gavin Newman Sage Titanium 10 3 26:12
8 947 Weston Forbes Metropolis Cycle Repair 12 3 27:09
9 914 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team 11 Tigard 3 27:10
10 931 Luke Talman 11 3 29:23
11 923 James Umberhandt Stumptown Cycling Club 9 Portland 3 29:33
12 943 Michael Metz bicycleattorney.com 16 Portland 3 30:03
13 944 William Nusbaum 3 30:31
14 919 Aris Dimick Team Oregon p/b Rodda Paint 9 3 31:34
15 939 Koen Smelser 10 3 31:45
16 941 Caleb Deschler 10 3 33:06
17 929 Thomas Little BeerMongers 9 Portland 3 33:15
18 945 Brodie Lynn 3 33:18
19 951 Liam Smelser 2 24:31

Junior Women

Num Name Team Age City Laps Time
1 905 Macy Hagstette 15 Portland 4 30:54
2 934 Una Mcfadin PDX Devo Junior Cycling 13 Portland 3 25:17
3 937 Kylee Hanel Dialed Cycling Team 13 Portland 3 27:17
4 911 Spring Westerfield Dialed Cycling Team 14 Tigard 3 27:18
5 912 Summer Westerfield Dialed Cycling Team 12 Tigard 3 28:22
6 930 Sydney Little BeerMongers 11 Portland 3 28:41
7 917 Claire Chasse Team Oregon p/b Rodda Paint 16 Portland 3 28:56
8 935 Payton Schlenker 12 3 30:54
9 942 Isabelle Umberhandt Stumptown Cycling Club 13 Portland 3 33:07
10 933 Deja Dydasco Dialed Cycling Team 11 3 35:38

Open 1/2

Num Name Team Age City Laps Time
1 2 Stephen Hartzel Breadwinner Cycles 35 Portland 7 41:11
2 31 Jacob Rathe 27 Portland 7 41:37
3 30 Kurt Wolfgang 33 Portland 7 41:45
4 3 Mitchell Trux PDX TI 38 Portland 7 41:56
5 15 Jeremy Russell 36 Portland 7 42:20
6 11 Felipe Nystrom 35 Portland 7 42:56
7 55 Cole Lalomia 25 Portland 7 43:06
8 35 Ben Pederson 34 Portland 7 43:09
9 12 Paul Johnson Trusty Switchblade 30 Portland 7 43:42
10 8 Leland Gilmore 35 Milwaukie 7 44:29
11 25 Alexander Banks-Watson bicycleattorney.com 38 Portland 7 44:31
12 14 Zach Rotstein Mettle Cycling 28 Portland 7 45:33
13 21 Crossett Freilinger Grown Rogue Cycling Team 24 Portland 7 47:47
DNF 17 Paul Furst Dialed Cycling Team 20 Vancouver 4 47:47
DNF 26 Randall Fransen Mettle Cycling 38 Portland 3 47:47

Open 1/2 35+

Num Name Team Age City Laps Time
1 115 Shane Fletcher TCNF.LEGAL Racing Team 46 Portland 7 44:19
2 124 Lance Heppler Dialed Cycling Team 48 Vancouver 7 46:10
3 122 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 43 Vancouver 7 46:12
4 129 Matthew Crampton BeerMongers 38 Portland 7 46:15
5 126 Gene Faes Dialed Cycling Team 46 Portland 7 46:19
6 32 Craig Armstrong 40 Portland 7 46:46
7 117 Matthew Smith Swift Racing 41 Vancouver 7 47:15
8 114 Daniel Cress Team 10 Barrel 47 Portland 7 47:33
9 123 Brian Little BeerMongers 44 Portland 6 41:06
10 116 Erik Voldengen Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 47 Portland 6 41:13
11 131 Roger Lloyd 48 Portland 6 41:26
12 132 6 41:50
DNF 109 Mathew Braun 45 Portland 3 41:50
DNF 113 Brian Meyer 36 Portland 3 41:50
DNF 112 Doug Merritt BeerMongers 38 Portland 2 41:50

Open 3/4

Num Name Team Age City Laps Time Notes
1 388 Chad Balthazor BeerMongers 33 Portland 6 36:35
2 393 Kyle Mensing Stages Cycling 31 Portland 6 36:51
3 359 Andrzej Stadnik 29 Lake Oswego 6 37:29
4 422 Patrick Beeson 38 Portland 6 37:40
5 440 Ty Goldsby 36 Portland 6 37:52
6 428 Charlie Leveroni 24 Portland 6 37:56
7 382 Greg McElravy 28 Portland 6 38:24
8 367 Alan Barton Grown Rogue Cycling Team 34 Portland 6 38:28
9 468 Carter Schultz 6 38:35
10 361 Brad Davidson Grouptrail Cycling 36 Portland 6 38:46
11 462 William Santana 43 Portland 6 38:55
12 395 Gavin Rear 6 38:58
13 423 Scott Scholz Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 35 Portland 6 39:04
14 458 Greg van Amerongen 30 6 39:10
15 378 Jesse Merrithew 37 Portland 6 39:13
16 470 Dustin Einig 34 Portland 6 39:14
17 405 Patrick Connor Holtey Brown p/b Peak Condition 27 Portland 6 39:33
18 418 Craig Harrison Team Coastal 31 Portland 6 39:38
19 389 Christopher San Agustin Team Coastal 33 Portland 6 39:44
20 441 Emmett Culp Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 25 Portland 6 40:00
21 369 Kieran Harden Mettle Cycling 23 Portland 6 40:18
22 461 Ethan Furniss Poler 35 Portland 6 40:29
23 383 Neil McLain HiFi Sound Cycling Components 34 Portland 6 40:31
24 370 Brian Hanley BeerMongers 31 Portland 6 40:31
25 436 Dirk VanderHart 6 40:36
26 433 Matthew Wilkins Team Coastal 33 Portland 6 40:38 Warning: Upside down number
27 480 Petr Honek Team Planet X USA p/b Xiologix 32 Portland 5 34:06
28 449 Andy Borell 31 Portland 5 34:31
29 411 Mark Gyulafia 5 34:32
30 466 Conor Fitzgerald 31 Portland 5 34:48
31 419 Gabriel Trainer Gladyators 27 Portland 5 34:50
32 425 Travis Hall Stages Cycling 32 Portland 5 34:56
33 375 Sean Gabrielli 30 Portland 5 35:24
34 467 Randy Scott Deschutes Brewery 55 Bend 5 35:40
35 377 Adam Vanarsdall 46 Portland 5 35:45
36 372 Ryan Coons 32 Portland 5 35:53
37 446 Jered Bogli 44 Portland 5 36:04
38 452 Kevin O'Gara 5 36:07
39 404 Adam Nicholas Gladyators 5 37:07
40 376 Charles Lewis Portland 5 37:26
41 414 Steven Westberg Deschutes Brewery 50 Bend 5 37:40
42 427 Michael Sather 26 Portland 5 38:04
43 451 Maria Vicencio ANTHM Collective 30 Portland 5 38:49
44 365 Reyaz Rohani 37 Portland 5 38:49
45 437 John Tims 31 5 39:09
DNF 371 Adam Kachman Mettle Cycling 29 Portland 3 39:09

Open 50+

Num Name Team Age City Laps Time Notes
1 872 William Alcorn 51 Portland 6 38:13
2 886 Mike Bene 51 Portland 6 38:15
3 858 Steven Thorne 57 Portland 6 38:28
4 866 Scott Trautman Dialed Cycling Team 52 Camas 6 38:39
5 851 Greg Talbert 56 Portland 6 39:16
6 883 Jeff Steiner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 52 Portland 6 39:35
7 864 Michael Girard Evolution Racing Team/Project Bike 50 Portland 6 40:39
8 881 JAY SMALL Dialed Cycling Team 52 Vancouver 6 40:51
9 887 Chris Page 50 Brightwood 6 41:00
10 857 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo 51 Portland 6 41:18
11 876 Tom Palke ANTHM Collective 52 6 41:21
12 853 Steven Basden Cyclepath Racing 53 Portland 6 41:32
13 885 Jon Gove Grouptrail Cycling 56 Portland 6 41:44 Warning: Number sideways
14 868 Whitney Phillips Dialed Cycling Team 54 Camas 6 42:07
15 859 Brian Bogle Dialed Cycling Team 50 Vancouver 6 42:28
16 882 Scott Mares 51 Portland 6 42:39
17 880 Mark Stoller Stumptown Cycling Club 57 Portland 5 35:56
18 877 Andrew Peterson Nossa Familia Coffee Cycling 59 5 36:37
19 860 Phillip Wiant Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 56 Portland 5 37:36
20 884 Bob Rakoz Camas Bike and Sport 5 37:56
21 850 Mitch Gold Team Dr Will Bar 57 Portland 5 37:59
22 878 David K. Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack 59 5 38:04
23 889 Powell Brian Team Oregon p/b Rodda Paint 53 Scappoose 5 39:00
24 50 Happy Birthday 5 40:35
25 855 Steven Westberg Deschutes Brewery 50 Bend 5 40:36
DNF 873 Mark Chasse Team Oregon p/b Rodda Paint 51 Portland 4 40:36
DNF 863 Trig Rogers bicycleattorney.com 52 Portland 1 40:36

Open 60+

Num Name Team Age City Laps Time
1 904 Daveed Fleischer 60 Portland 5 36:46
2 905 David Luoma Cyclepath Racing 61 Portland 5 37:25
3 902 Mack Stilson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 60 Milwaukie 5 37:57
4 901 Ron Strasser Team S+M 69 Portland 5 39:25

Open Beginner

Num Name Team Age City Laps Time
1 505 Drew Hankins Mettle Cycling 6 40:19
2 502 Brady Cowing Team 10 Barrel 43 Portland 5 34:19
3 521 Connor Shimamoto 5 36:12
4 516 Mark westerfield Dialed Cycling Team 46 Tigard 5 36:13
5 557 Jorge Kaufmann Team Oregon p/b Rodda Paint 43 Portland 5 36:19
6 599 J Pearce Beissinger Team Oregon p/b Rodda Paint 42 Happy Valley 5 36:23
7 541 Tim Sherry 30 Portland 5 36:30
8 524 Scott Johnson 5 36:43
9 545 Brent Wick Poler 46 Portland 5 36:52
10 575 Jose Torres 49 Camas 5 37:11
11 517 Richard Pool Speedvagen 32 Portland 5 37:17
12 506 Alastair Cox 30 Beaverton 5 37:23
13 556 Shaun Stiles 40 5 37:33
14 567 Matt Sleutjes 5 37:33
15 581 Zack Davies 5 37:36
16 566 Robby King 41 Portland 5 37:58
17 580 Phil Saso 5 38:00
18 537 Alex Wilson Hammer Velo 35 Portland 5 38:06
19 577 Jagen Twichell 5 38:09
20 596 Robert Marcotte 5 38:18
21 525 Max Erdenbender 5 38:32
22 515 John Condon Dialed Cycling Team 57 Camas 5 38:57
23 527 Colin Skinner 32 Portland 5 39:06
24 572 Jesse Whitaker 5 39:12
25 540 Justin Brown 43 Portland 5 40:06
26 573 Benjamin Porter 32 Hillsboro 5 40:08
27 555 Max Bordman 5 41:20
28 549 Charles Klinger 38 Damascus 5 41:25
29 509 Erick Taft Camas Bike and Sport 48 Vancouver 5 41:25
30 562 Landon Holmes 29 Portland 5 42:03
31 519 David Robinson 4 34:19
32 578 Christopher Mount 4 34:22
33 533 Ben Helgren 4 34:28
34 534 Gregory Cazemier 42 Portland 4 34:28
35 546 Chase Stevens 4 34:48
36 558 David Neilson 58 4 38:38
37 576 Nik Powell 4 39:53
DNF 512 Mark Braun Team Oregon p/b Rodda Paint 47 Fairview 4 39:53
DNF 579 Joseph Balboeuf 2 39:53

Open Masters 3/4

Num Name Team Age City Laps Time Notes
1 761 Mike Hamness Dialed Cycling Team 46 Vancouver 6 40:28
2 727 Ken Hahn Stumptown Cycling Club 44 Portland 6 40:32
3 704 Eric Hagstette Dialed Cycling Team 46 Portland 6 40:40
4 751 Joel Crouch Grown Rogue Cycling Team 42 Portland 6 40:49
5 785 Franz Bruggemeier 38 Portland 6 40:54
6 712 Peter Gutwald Sage Titanium 49 Lake Oswego 6 41:23
7 778 Will Cortez Oregon Bike Shop Racing Team 40 Portland 6 41:25
8 754 Abram Hernandez BeerMongers 42 Portland 6 41:27
9 713 Nolan Restivo 40 Portland 6 41:36
10 706 Ben Mergen Team Planet X USA p/b Xiologix 6 41:39
11 783 Steve Popp Team Oregon p/b Rodda Paint 45 portland 6 41:49 Warning: High number
12 702 Martin Joyce Metropolis Cycle Repair 36 Portland 6 42:09
13 742 Colin Howard Hammer Velo 39 Portland 6 42:11
14 786 James Bradley Cyclepath Racing 37 Portland 6 42:12
15 736 James Green 47 Portland 6 42:12
16 728 Garrett Tyburski 40 Portland 5 36:02
17 764 Frederick Smelser 40 Portland 5 36:04
18 773 Yuji Sumimoto 48 Troutdale 5 36:09
19 771 James McGrew Team Finger 45 Husum 5 36:12
20 733 Ryan McIntyre 5 36:24
21 710 Billy Holcomb Trusty Switchblade 43 Portland 5 36:27
22 745 Michael Clark Stumptown Cycling Club 49 Portland 5 36:28
23 767 Jerry Pruiett Dialed Cycling Team 49 Camas 5 36:30
24 756 Rick Boston Cyclepath Racing 52 Portland 5 36:37
25 700 Joel Sherman 40 Portland 5 36:39
26 759 Eric Alderman Team Planet X USA p/b Xiologix 36 Portland 5 36:47
27 738 Jeremy Zane 49 Portland 5 36:48
28 757 John Pettitt ANTHM Collective 43 Portland 5 36:52
29 750 Casey Antonson Team Velo Cult 44 Portland 5 37:35
30 779 Peter Iverson 43 Lake Oswego 5 37:35
31 777 Scott Rath Sage Titanium 48 Wilsonville 5 37:36
32 760 Brad Alderman Team Planet X USA p/b Xiologix 38 Brush Prairie 5 37:38
33 752 Joe Pinzone 50 Vancouver 5 37:54
34 731 Ryan Morgan Trusty Switchblade 44 Portland 5 38:01
35 703 Stefano Spedini 47 Portland 5 38:01
36 705 David Rayls Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 47 Camas 5 38:15
37 707 Dirk Theisen 45 Portland 5 38:24
38 838 Joseph French Swift Racing 44 Portland 5 38:33
39 775 Ian Harris 40 Portland 5 38:43
40 772 Beau Burggraff Swift Racing 46 Bend 5 38:46
41 719 Mark Sather Team 10 Barrel 47 Tigard 5 38:49
42 782 Craig DeAmbrose Trusty Switchblade 41 Portland 5 39:07
43 776 Philip Cardwell 49 Portland 5 39:29 Warning: Sideways number
44 525 Max Erdenbender 5 39:53
45 815 Brian Schiller 50 Portland 5 40:34
46 781 Jacob Hammond 35 Portland 5 41:27
47 784 Paul DeVries 50 Portland 5 43:53
48 774 Matt Haughey 46 McMinnvile 4 35:43
49 729 Jon Ragsdale 48 Clackamas 4 35:44
DNF 749 Damon Dimick Team Oregon p/b Rodda Paint 42 Tigard 3 35:44
DNF 763 Dave Torrance 48 3 35:44
DNF 826 John Lopez 39 Portland 2 35:44

Open Singlespeed

Num Name Team Age City Laps Time Notes
1 279 Michael Saviers Team Oregon p/b Rodda Paint 37 Vancouver 7 44:14
2 289 Paul LaCava 40 Portland 7 44:21
3 321 Anthony Monteleone Team Wooly Mammoth 32 Portland 7 44:41
4 216 Michael Gallagher Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 45 Portland 7 45:03
5 244 Colin Rowan Team Wooly Mammoth 36 Portland 7 45:19
6 240 Ryan Weaver 7 45:27
7 265 Fred Mills 38 Portland 7 45:30
8 203 Kyle Mensing Stages Cycling 31 Portland 7 45:41
9 282 Brian Lynch 42 Portland 7 45:58
10 268 Danny Weikel Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 46 Portland 7 46:53
11 284 Brian Anthony 44 Portland 7 47:01
12 235 Matthew Schwartz Metropolis Cycle Repair 43 Portland 7 47:07
13 217 Carl Aldrich BeerMongers 34 Portland 7 47:18
14 230 John Walrod 42 Portland 7 47:24
15 258 Ryan Barrett Portland 7 47:48
16 287 Adam Moore 33 Portland 6 41:01
17 211 Scott Wanhala Poler 33 Portland 6 41:08
18 247 Keith McIntire BeerMongers 39 Portland 6 41:27
19 273 Jake Campbell Metropolis Cycle Repair 27 6 41:34
20 266 Daniel Penner 32 Portland 6 41:43
21 232 Geoff Sosebee 34 Portland 6 41:58
22 269 Jesse Merrithew 37 Portland 6 42:20
23 278 Timothy Breault Team Planet X USA p/b Xiologix 37 Portland 6 42:35
24 226 Jacob Furniss Poler 38 Portland 6 42:46
25 233 Ryan Butler Team Coastal 27 Portland 6 43:00
26 276 Kyle Von Hoetzendorff 6 43:03
27 212 Ryan LaBarre Team Velo Cult 36 Portland 6 43:06
28 231 Greg Johnson Poler Portland 6 43:19
29 272 Stephen Willis 30 6 43:33
30 286 Kerry Halligan 6 43:40
31 260 Craig Harrison Team Coastal 31 Portland 6 44:33
32 290 James Green 47 Portland 6 44:40
33 224 Billy Holcomb Trusty Switchblade 43 Portland 6 44:53
34 283 Charles Barrett 51 Portland 6 45:00
35 291 Bjorn Clouten Stumptown Cycling Club 48 Happy Valley 6 45:30
36 255 Bradley Parker Metropolis Cycle Repair Portland 6 45:49
37 285 Jeremy Zane 49 Portland 6 46:11
38 220 Mark McMurtry Cyclepath Racing 48 Portland 6 46:52
39 253 Cindy Lewellen 6 47:54
40 229 Archie Wann Metropolis Cycle Repair 42 Portland 5 41:39
41 223 Dustin Pallanez Stages Cycling 30 Portland 5 48:56
DNF 245 Kyle Ireton ANTHM Collective 30 Portland 3 48:56
DNF 251 Landon Holt 44 White Salmon 3 48:56
DQ 292 Matthew Wilkins Team Coastal 33 Portland 6 44:32 DQ: 16.1.16 Illegal Feed
DQ 257 Forest Wilson 35 Portland 5 43:33 DQ: 16.1.16 Illegal Feed

Singlespeed Women

Num Name Team Age City Laps Time
1 101 Ivy Audrain Poler 30 Portland 6 40:18
2 114 Janelle Bickford Metropolis Cycle Repair 36 Portland 6 40:18
3 103 Abra McNair 36 Portland 5 36:00
4 125 Stephanie Hahn 38 Portland 5 36:19
5 121 Alana Armstrong 37 Portland 5 37:39
6 119 Melissa Sher Team S+M 5 38:08
7 104 Ashley Lance BeerMongers 33 Portland 5 38:38
8 126 Suzy Renn Team Slow 49 Portland 5 39:50
9 233 Erin Smith 5 40:35
10 112 Megan Horst Gladyators 38 Portland 5 40:42
11 124 Nita Galambos 37 Portland 5 40:47
12 113 Traci Smolen Team S+M 51 Portland 5 41:18
13 111 Mollie Futterman Team AF 29 Portland 5 43:23

Women 1/2

Num Name Team Age City Laps Time
1 2 Laura Parsons 36 Portland 6 39:42
2 13 Elizabeth White 24 Portland 6 40:24
3 5 Taylor Snider Team Coastal 29 Portland 6 40:47
4 4 Julie Baird Grown Rogue Cycling Team 6 40:58
5 7 Sierra Domaille Team Coastal 6 41:49
6 15 Carley Leins 31 Portland 6 42:07
7 16 Nicole Beckwith 5 35:10
8 66 Jennifer Haliewicz Metropolis Cycle Repair 30 Portland 5 35:22
9 14 Erinne Goodell Team Slow 38 Portland 5 35:29
10 24 Katy Giombolini 30 Portland 5 35:32
11 19 Kate Drennan BeerMongers 35 Portland 5 36:19
12 8 Sharon Anderson HiFi Sound Cycling Components 49 Portland 5 36:57
13 12 Iris Dougherty 30 Portland 5 37:44
14 26 Heather VanValkenburg Vancouver 5 38:21
15 18 Rebecca Hillary Team AF 42 Portland 5 39:41

Women 3/4

Num Name Team Age City Laps Time
1 214 Susannah Nelson HiFi Sound Cycling Components 32 Portland 5 38:06
2 210 Stephanie Spiak Team 10 Barrel 46 Portland 5 38:11
3 230 Mari Little BeerMongers 39 Portland 5 38:11
4 209 Kimberly Kathrein Dialed Cycling Team 28 Vancouver 5 38:17
5 242 Nia Ransom 27 Portland 5 39:17
6 240 Heather Wolfgang 34 Portland 5 39:37
7 220 Hannah Moore 35 Portland 5 39:54
8 204 Epiphany Couch Poler 31 Portland 5 40:09
9 201 Sarah Layton Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 36 Portland 5 40:26
10 237 Ashley Thompson 5 40:51
11 239 Leslie Carlson 53 5 40:59
12 219 Krissy Brunsman 41 Portland 5 41:09
13 215 Anne Liggett Stages Cycling 32 Portland 5 42:40
14 234 Christine Weber 5 42:51
15 252 Carrie Hutchison Cyclepath Racing 42 Portland 5 43:14
16 222 Shawna Pearson BeerMongers 48 Happy Valley 4 35:28
17 228 Victoria Dusseau 23 Portland 4 37:18
DNF 241 Una Mcfadin PDX Devo Junior Cycling 13 Portland 2 37:18
DNF 207 Rachel Cameron Trusty Switchblade 27 Portland 1 37:18