S.O. Outlaw Cyclocross

OR
November 4, 2017

For results questions, please contact Vernard Niehaus

Updated November 5, 2017 at 9:43 PM

Clydesdale

Num Name Team Points
1 382 Thom Kneeland 10
2 139 Richard Hogan Land Shark 9
3 396 Mike DeSalvo Desalvo Custom Cycles Racing 8
4 394 Clayton Givens 7
5 383 Nate Olson Marty's Cycles 6
6 5550 Kellan Cullan Cycle Analysis 5

Junior Men 15-18 3/4/5

Num Name Team Points
1 381 Korbin Jones Jones Bikes 10
2 395 Julian Freed 9
3 8030 Griffin Smith Land Shark 8

Junior Men U14

Num Name Team Points
1 376 Luke Cook 10
2 8019 Adam Keller Marty's Cycles 9

Junior U10

Name Points
1 Morgan Samhammer 10
2 Freya Hoppe 9
3 Ruby Staha 8
4 Haaken Hoppe 7

Junior Women U14

Num Name Team Points
1 399 Sierra Samhammer UNREAL CYCLES 10

Masters 35+ 1/2/3

Num Name Team Points
1 373 Benjamin Brainard Flywheel Bicycle Solutions 10
2 328 Max Lawson Flywheel Bicycle Solutions 9
3 58 Bear Perrin Marty's Cycles 8
4 4069 Bryan Simpson Marty's Cycles 7
5 4020 Tom Keller Marty's Cycles 6
6 101 David Cushman Grouptrail Cycling 5
7 106 Paul Lugar 4
8 505 Rich Julyan Team Cycle Sport 3
9 762 Stephen Staha Team Cycle Sport 2
10 658 Mark Williams Flywheel Bicycle Solutions 1
11 366 Scott Churchill Desalvo Custom Cycles Racing
12 5328 Destry Stoner Cycle Analysis
13 748 Jeff Smith Team Cycle Sport
14 380 Colter Chancellor Hutch's Klamath Falls
DNF 5168 Michael Moody Team Cycle Sport
DNF 643 Dan Shepherd Team Cycle Sport

Masters 35+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 295 Evan MacKenzie 10
2 5350 Eric Frye Team Cycle Sport 9
3 95 R BRITT 8
4 373 Jason Singleton 7
5 5310 Aaron Bustard 6
6 282 Joseph Davis Cycle Analysis 5

Masters 50+ 1/2/3

Num Name Team Points
1 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 10
2 369 Michael Davis Cycle Analysis 9
3 4185 Nathan Sheafor Marty's Cycles 8
4 5501 Frank Nelson 7
5 365 Bill Myers Service Course Velo 6
6 5248 Ron Lopez Cycle Analysis 5

Masters 50+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 371 John Lulich 10
2 536 Rich Wolf Sunnyside Sports 9
3 5943 Chris Wilkey Cycle Analysis 8

Masters 60+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 5783 Paul Wertzberger 10
2 5071 Chris Stapleton Cycle Analysis 9
3 1300 Michael Bansmer 8
4 451 David Gustafson Back Country Bikes 7

Masters Women 35+ 1/2/3

Num Name Team Points
1 273 Elise Donovan DNA 10

Masters Women 35+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 398 Melisa Jessee 10
2 102 Aysha Staha 9
3 7098 Laura Lopez Cycle Analysis 8
4 359 Lisa DiPaoli 7

Masters Women 50+ 3/4/5

Num Name Team Points
1 7185 Lillian Schaivo Zachs Bikes 10
2 5929 Joyce Colosimo Marty's Cycles 9

Men 1/2/3

Num Name Team Points
1 199 Jace Ives Bear Creek Cyles 10
2 746 Ross Jacques AMCC COLAVITA 9
3 315 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions 8
4 5445 Spencer Bonney AMCC COLAVITA 7
5 107 Andy Redden 6
6 105 Nathan Trimble AMCC COLAVITA 5
7 139 Richard Hogan Land Shark 4

Singlespeed Men

Num Name Team Points
1 315 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions 10
2 366 Scott Churchill Desalvo Custom Cycles Racing 9
3 5328 Destry Stoner Cycle Analysis 8
4 618 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 7
5 520 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 6
6 3023 Doug Striley Marty's Cycles 5
7 5314 Aaron Hoppe Cycle Analysis 4
8 5248 Ron Lopez Cycle Analysis 3
9 393 Doug Hocox 2

Singlespeed Women

Num Name Team Points
1 7025 Sheri Masessa Flywheel Bicycle Solutions 10

Women 3/4/5

Num Name Team Points
1 390 Nile McGhie 10
2 104 Julyan Esmeralda Team Cycle Sport 9
3 103 Glory Pillsbury Team Cycle Sport 8