Worthy Brewing Crit Series

Bend, OR
August 9, 2017

Part of the Worthy Brewing Crit Series

For Results Questions, please contact Chuck Kenlan

Updated August 10, 2017 at 8:28 AM

Junior

Num Name Team
1 76 Lucian Spampinato
2 91 Greyson Turner Sunnyside Sports
3 8008 Ian Brown
4 8078 Gavin Bowen
5 8079 Jacob Olander
6 8020 Ryder Uetrecht
7 8047 Zane Strait

Men 1/2

Num Name Team
1 75 Gerardo Medina
2 110 Dillon Caldwell Audi
3 109 Kyle Wuepper Fulcrum Properties/WebCyclery
4 674 Anthony Broadman Evolution Racing Team/River City Bicycles
5 80 Bart Bowen
6 928 Eric Martin Fulcrum Properties/WebCyclery
7 121 Cliff Eslinger
8 953 Matt Williams Fulcrum Properties/WebCyclery
9 910 James Kramer

Men 1/2/3

Num Name Team
1 75 Gerardo Medina
2 110 Dillon Caldwell Audi
3 109 Kyle Wuepper Fulcrum Properties/WebCyclery
4 674 Anthony Broadman Evolution Racing Team/River City Bicycles
5 80 Bart Bowen
6 928 Eric Martin Fulcrum Properties/WebCyclery
7 121 Cliff Eslinger
8 3016 Brandon Gallagher
9 953 Matt Williams Fulcrum Properties/WebCyclery
10 524 Paul Hynes Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
11 910 James Kramer
12 377 Jurgen Fennerl Hutch's Bend Dental
13 571 Eric Birky Hutch's Bend Dental
DNF 351 John Craft Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
DNF 606 Michael Brown Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
DNF 632 Brent Poole Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
DNF 4156 Billy Bergen Hutch's Bend Dental

Men 3

Num Name Team
1 733 Todd Berger
2 632 Brent Poole Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
3 4156 Billy Bergen Hutch's Bend Dental
4 305 Nick Gibb
5 737 Greg Freyberg Sunnyside Sports
6 571 Eric Birky Hutch's Bend Dental
7 3016 Brandon Gallagher
8 606 Michael Brown Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
9 351 John Craft Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
10 4145 Jeff Johnston Boneyard Cycling
11 524 Paul Hynes Therapeutic Associates of Central Oregon Endurance Team
12 377 Jurgen Fennerl Hutch's Bend Dental
13 567 Justin Guidroz
14 203 Nicole Pressprich Audi
15 740 Jay Palubeski
16 620 Steve Thompson
DNF 211 Brenna Elena Wolford Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office

Men 4/5

Num Name Team
1 8020 Ryder Uetrecht
2 5857 Rodney Trepess Deschutes Brewery
3 5316 David Krause Trusty Switchblade
4 5325 Peter Madsen
5 5474 Mark Goodman
6 4282 Ryan McGlone Boneyard Cycling
7 5886 Christopher VanWaning
8 5384 Joseph Spampinato Deschutes Brewery
9 8078 Gavin Bowen
10 5306 Mark Pearson Hutch's Bend Dental
11 5183 Robert Uetrecht Fulcrum Properties/WebCyclery
12 5661 Elliot Carroll
13 7051 Sophie Russenberger
14 4323 Marcel Russenberger Deschutes Brewery
15 4076 Jeff Boulet Hutch's Bend Dental
16 77 Eric Hoffman
17 4264 Kiel Fletcher
18 5528 Jordan Miller Deschutes Brewery
19 7132 Kristi Cutter Sunnyside Sports
20 5709 Kyle Mills
DNF 79 John Ratsin

Women 1/2/3

Num Name Team
1 203 Nicole Pressprich Audi
2 211 Brenna Elena Wolford Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office
3 3002 Ryan M Levering Sunnyside Sports
4 7051 Sophie Russenberger

Women 4/5

Num Name Team
1 7132 Kristi Cutter Sunnyside Sports
2 7110 Patricia Strange Deschutes Brewery
3 78 Margaret Lane Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office
4 7044 Susan Kolb Sunnyside Sports
5 7312 Lori Gierloff
6 74 Emily Martin