Portland Short Track Series

Portland Int'l Raceway (PIR), OR
June 5, 2017

Part of the Portland Short Track Series

For questions on results contact Candi Murray

Updated June 6, 2017 at 8:38 AM

Category 1 Men 45+

Num Name Team Age City Laps
1 303 Danny Weikel Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 45 Portland 6
2 314 Martin Baker bicycleattorney.com 50 Portland 6
3 304 Anthony Ohotto ANTHM Collective 51 Portland 6
4 308 Craig Ruby Tuite Bicycle Repair 47 Portland 6
5 312 Peter Rueegger ANTHM Collective 49 Portland 6
6 313 John Napier Metropolis Cycle Repair 56 Camas 6
7 301 Scott Trautman Camas Bike and Sport 51 Camas 6
8 307 Terry Hamness Camas Bike and Sport 47 Washougal 6
9 305 Rick Wilks Rebound/Tireless Velo 48 Camas 6
10 309 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com 52 Portland 6
11 315 Eric Stolberg ANTHM Collective 50 Portland 6
12 310 Mark Emry 53 Gresham 6
13 302 Aaron Radspinner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 46 Beaverton 6
14 306 Jeff Standish Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 51 Gresham 6
15 316 Brendan Quinlan Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 57 Beaverton 6
16 300 James Tervo 47 Portland 5
17 311 Scott Barker 48 Portland 5

Category 1 Men U45

Num Name Team Age City Laps
1 206 Brian Anthony ANTHM Collective 43 Portland 6
2 211 Tim Joslin 41 6
3 202 Jack Lamey Rebound/Tireless Velo 21 Camas 6
4 204 David Boerner Ruckus Test Team 36 Portland 6
5 208 Curtis Loeb Hammer Velo 43 Portland 6
6 200 Jeff Smith Team Lazy Tarantulas 41 Hillsboro 6
7 209 Tim Goodall 29 portland 6
8 210 Jason Elstad 36 Portland 6
9 207 Jeremy Hargroves Team 10 Barrel 36 Portland 6
10 203 Robert Jackson 42 lake oswego 6
11 205 Mark Widlund The Spokesmen 40 Brush Prairie 6
DNF 201 Sean McGhee Team Lazy Tarantulas 33 Beaverton 3

Category 2 Men 40-49

Num Name Team Age City Laps
1 741 Jake von Duering Dialed Cycling Team 43 Camas 6
2 722 Jason Musengo ANTHM Collective 45 Portland 6
3 735 Scott Kocher Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 42 Portland 6
4 707 Robert Umberhandt Stumptown Cycling Club 40 Portland 6
5 726 David Rosen Sage Titanium 44 Beaverton 6
6 738 Chris Blem Team Lazy Tarantulas 44 Lake Oswego 6
7 737 Steve Popp Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 44 portland 6
8 716 Eric Marshack Team Velo Cult 40 Portland 6
9 710 Bryce Jenkinson Mountain View Cycles Racing Team 42 Hood River 6
10 713 Mike Hamness Camas Bike and Sport 45 Vancouver 6
11 736 Mike Abel 48 Portland 5
12 706 Eric Cress Team 10 Barrel 46 Portland 5
13 703 Matt Hooge 45 Portland 5
14 700 Joe Klemmer Camas Bike and Sport 41 Washougal 5
15 715 Chris Page Metropolis Cycle Repair 49 Brightwood 5
16 705 Nathan Engkjer Rebound/Tireless Velo 43 Portland 5
17 712 Gabriel Cabatic Trusty Switchblade 41 Portland 5
18 748 Aaron Even Cyclepath Racing 47 Portland 5
19 731 Matthew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 40 vancouver 5
20 745 Kevin Condren 44 5
21 711 Craig Carter Harder Cycling 47 Portland 5
22 733 Billy Holcomb Trusty Switchblade 42 Portland 5
23 747 James Bender bicycleattorney.com 46 West Linn 5
24 732 Jeremiah Williams Trusty Switchblade 40 salem 5
25 723 Ryan Morgan Trusty Switchblade 43 Portland 5
26 740 Tim Schauer Sage Titanium 49 Camas 5
27 718 Sean Denney bicycleattorney.com 47 Portland 5
28 739 Jerry Inscoe Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage 48 PORTLAND 5
29 725 Randy Frost Camas Bike and Sport 44 Camas 5
30 729 Scott Hamness 47 Lake Oswego 5
31 704 Chester Artman 46 Portland 5
32 744 Bjorn Clouten 47 Happy Valley 5
33 727 Geoff Wittreich 46 Portland 5
34 746 ILe Powell Team S+M 48 Portland 5
35 721 Jon Coney 47 Portland 5
36 702 Scott Coleman Team Planet X USA p/b Xiologix 47 Beaverton 5
37 743 Michael Fetters 48 Portland 5
38 728 Abram Hernandez BeerMongers Cycle Club Portland 5
39 742 Ryan Weeden 47 Portland 5
40 717 Mark McMurtry Cyclepath Racing 47 Portland 5
41 734 Wick Ashley 46 Portland 5
42 708 Ben Salzberg Team Slow 46 Portland 5
43 714 Brian Johnson 47 Lake Oswego 5
44 701 Edward Knight Camas Bike and Sport 49 Battle Ground 5
45 720 Vincent Zitkovich 45 Vancouver 4
46 730 Matt Savage 41 portland 4
DNF 709 Mike Reddig Camas Bike and Sport 46 Camas 1

Category 2 Men 50-59

Num Name Team Age City Laps
1 201 Jeffrey Whitaker Cyclepath Racing 51 5
2 206 Trig Rogers bicycleattorney.com 51 Portland 5
3 200 Erik Goodfriend Hammer Velo 57 portland 5
4 211 Tom Palke 51 Portland 5
5 204 Doug Lamey Rebound/Tireless Velo 52 Camas 5
6 218 Scott Ballard Cyclepath Racing 51 Portland 5
7 216 James Jonke Oregon Bike Shop Racing Team 51 Portland 5
8 214 William Goritski Rebound/Tireless Velo 55 Camas 5
9 212 Matt Richmond Stumptown Cycling Club 52 Portland 5
10 217 Tim Goss 51 5
11 202 David German Hammer Velo 52 Portland 5
12 203 Matt Meskill Rolling Thunder p/b The Missing Link 55 Portland 5
13 219 Andrew Peterson 58 Portland 5
14 215 Steve Volz Oregon Bike Shop Racing Team 56 Portland 4
15 209 Tony Wolff Stumptown Cycling Club 51 Portland 4
16 213 Greg Witt 56 Portland 4
17 205 Neil Carpenter Oregon Bike Shop Racing Team 53 Portland 4
18 207 David Bussey Showers Pass Racing Team 53 Canby 4
DNF 220 Karl Choltus Harder Cycling 52 4

Category 2 Men 60+

Num Name Team Age City Laps
1 305 David Luoma Cyclepath Racing 60 Portland 5
2 306 Russell Speirn Cyclepath Racing 71 Portland 4
3 304 Mark Hildebrandt Portland Velo Racing 61 Tigard 4
4 301 Ron Strasser Team S+M 68 Portland 4
5 300 David Hankins Camas Bike and Sport 63 Vancouver 4
6 303 John Moyer 68 Portland 4
7 307 Larry Stayker 4
8 308 Tim Hanrahan Team Velo Cult 64 Portland 4

Category 2 Men U40

Num Name Team Age City Laps
1 618 Fred mills 37 Portland 6
2 605 Geoffrey Bee Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 33 Portland 6
3 612 Jacob Smith PDX Devo Junior Cycling 14 Portland 6
4 623 Michael Collins bicycleattorney.com 35 Portland 6
5 600 Doug Merritt BeerMongers Cycle Club 37 Portland 6
6 620 Matt Jamison Grouptrail Cycling 36 Portland 6
7 617 Kevin Jin 30 Portland 6
8 624 Asa Weiss 29 Portland 6
9 602 Kristopher Celtnieks Hammer Velo 31 Portland 6
10 608 Andrew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 35 Portland 6
11 603 Colin Howard Hammer Velo 38 Portland 6
12 616 Riley Hooks 17 Vancouver 5
13 601 Matt Bloom Byzick + Company Cycling 27 Portland 5
14 621 Dustin Harder Harder Cycling 38 Portland 5
15 615 Ben Iwasa 32 Portland 5
16 611 Adam Lazenby 34 Portland 5
17 619 William Ruehle 26 portland 5
18 622 Adam Moore Grouptrail Cycling 32 Portland 5
19 614 Christopher San Agustin 32 Portland 5
20 609 Gerardo Perez Portland Velo Racing 36 Wilsonville 5
21 610 Cooper Irwin 19 Woodland 5
22 604 Thomas Albanese 28 Montavilla 5
23 606 Carl Aldrich BeerMongers Cycle Club 33 Portland 5
24 625 Zachary Magdol 32 Portland 5
25 613 Rafael Contreras 34 Portland 4
DNF 607 Kellen Kjera Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 36 Portland 4
DNF 626 1

Category 2 Women 45+

Num Name Team Age City Laps
1 210 Karen Goritski Rebound/Tireless Velo 55 Camas 4
2 209 Angela Horton Gopay 51 4
3 206 Pam Reid Team Rose City 60 Portland 4
4 202 Tanya Littrell Cyclepath Racing 49 Portland 4
5 203 Jennifer Woodruff 47 Portland 4
6 204 Traci Smolen Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 50 Portland 4
7 205 Kathryn Lewis 55 Gladstone 4
8 208 Leslie Carkon 52 Portland 4
9 211 Julie Ann Smith-Simonsen Sweetpea Ladies Auxiliary 49 Happy Valley 3
DNF 201 Shawna Whitton BeerMongers Cycle Club 47 Happy Valley 2

Category 2 Women U45

Num Name Team Age City Laps
1 103 Mckenna Mckee Grixsen Brewing p/b West End Bikes 14 Vancouver 5
2 115 Beth Burns 45 Portland 5
3 117 Beth Flanagan 40 Portland 4
4 100 Stephanie Hahn Stumptown Cycling Club 37 Portland 4
5 110 Katy Salinas Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 38 Vancouver 4
6 109 Leah Yost 38 Mesa 4
7 102 Heather VanValkenburg Cyclepath Racing 42 Vancouver 4
8 112 Hannah Moore 4
9 111 Kaitlyn Wolfe Oregon Bike Shop Racing Team 17 Vancouver 4
10 101 Kate Drennan 34 Portland 4
11 116 Nikki Beckwith Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 31 Portland 4
12 113 Julie Wilson Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 44 Portland 4
13 106 Keeley Brownback Mountain View Cycles Racing Team 16 Hood River 4
14 114 Erinne Goodell Team Slow 37 Portland 4
15 108 Sarah Layton 35 Portland 4
16 104 Rebecca Hillary Team AF 41 Portland 4
17 107 Cammia Kalimanis 39 Kalama 4
18 105 Michelle Kunec-North 35 Portland 4

Category 3 Men 10-13

Num Name Team Age City Laps
1 652 Zachary Smith PDX Devo Junior Cycling 11 Portland 4
2 656 Trent Knoeppel 12 Camas 4
3 650 Jacob Hamness Camas Bike and Sport 13 Washougal 4
4 651 Lucas Fies Rebound/Tireless Velo 12 Camas 4
5 655 Halen Harrison PDX Devo Junior Cycling 12 Portland 4
6 654 Lukas Child Rebound/Tireless Velo 12 Camas 4
7 653 Sam Kalimanis 10 Kalama 3
8 657 2
9 658 Brandon Bilanzich Portland 2

Category 3 Men 14-18

Num Name Team Age City Laps
1 603 Mitchell Fies Rebound/Tireless Velo 15 Camas 4
2 608 Owen Wilks Rebound/Tireless Velo 15 Camas 4
3 602 Owen Rogers Grixsen Brewing p/b West End Bikes 14 Portland 4
4 606 Caleb Whiteley 17 Camas 4
5 607 Emiel Miller 16 Portland 4
6 605 Collin Turner PDX Devo Junior Cycling 14 Portland 4
7 610 Jacob Robinson 15 Baxton 4
8 600 Eric Tervo 16 Portland 4
9 601 Benjamin Tai Camas Bike and Sport 14 Camas 4
10 609 Aidan Billingsley 15 4

Category 3 Men 19-39

Num Name Team Age City Laps
1 615 Matthew Wilkins Team Coastal 32 Portland 5
2 602 Marcelo Grecu 32 5
3 618 Jordan Taylor bicycleattorney.com 25 Portland 5
4 629 James Bradley 36 4
5 610 Nolan Restivo 39 Portland 4
6 616 Jeremiah Croswhite Portland 4
7 609 Gavin Boggs 31 Portland 4
8 617 Eric Mergen Team Planet X USA p/b Xiologix 36 Portland 4
9 604 Martin Joyce 35 Portland 4
10 603 Spencer Giles 29 Milford, MI 4
11 630 Eric Alderman 34 Portland 4
12 601 Colin Marthaller 35 Wood Village 4
13 628 Aaron Kravitz 29 portland 4
14 600 Michael Brandwein Team Velo Cult 29 Portland 4
15 605 Brad Alderman Team Planet X USA p/b Xiologix 37 Brush Prairie 4
16 626 Mike Grenier 39 Portland 4
17 624 Ethan Furniss Portland 4
18 622 Brad Coleman 39 Vancouver 4
19 606 Daniel Pungor 38 Portland 4
20 608 Quinlan McIntire 19 Portland 4
21 614 Tim Kalimanis 37 Kalama 4
22 613 Eddie Barksdale Metropolis Cycle Repair 26 Portland 4
23 625 Adam Nicholas 28 Portland 4
24 611 Fabio Bellini Capitol Velo 36 Keizer 4
25 607 Scott Ogle 27 Portland 4
26 619 jared gruter 4
27 621 Drew Tapnell 29 Beaverton 4
28 620 Vaughn Daugherty 25 Portland 3

Category 3 Men 40-49

Num Name Team Age City Laps
1 701 Joel West Cyclepath Racing 42 Lake Oswego 5
2 711 James Green 46 Portland 4
3 732 Jeff Veldhuizen 40 Portland 4
4 724 4
5 703 Joshua Boelter Cyclepath Racing 41 Portland 4
6 731 Jake Davis 41 Scappoose 4
7 713 Ryan Schimpf Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 40 oregon city 4
8 716 Joshua Kubisch Team Lazy Tarantulas 41 Portland 4
9 723 Mike Genovese 42 Portland 4
10 728 Scott Kleiner 43 Portland 4
11 704 Jerry Pruiett Dialed Cycling Team 48 Camas 4
12 718 Jeff Dill ANTHM Collective 45 Portland 4
13 708 Jeff Copus Team 10 Barrel 48 portland 4
14 729 Tony Pitone 4
15 725 Max Frixione 44 Portland 4
16 720 Rob espenel 41 portland 4
17 722 Thomas Royce The Spokesmen 49 Ridgefield 4
18 717 Jason Ekman Dialed Cycling Team 46 Beaverton 4
19 721 Paul Schoonover 4
20 715 Adam Clement 50 Portland 4
21 727 Rob Fleskes Harder Cycling 42 Portland 4
22 710 Eric Hunter Rolling Thunder p/b The Missing Link 43 Portland 4
23 726 Eric Kaczmarek 46 Portland 4
24 705 Erick Taft Camas Bike and Sport 47 Vancouver 4
25 706 Rich Cornelison 47 Vancouver 4
26 707 steve strain 47 Battle ground 3
27 719 michael hailslip Sandy 3
DNF 702 John Golden 41 North Plains 3

Category 3 Men 50+

Num Name Team Age City Laps
1 17 Eric Pool Team 10 Barrel 51 West Linn 5
2 18 Tom Dempsey Harder Cycling 51 Portland 5
3 2 Duff Linde Camas Bike and Sport 52 Washougal 5
4 6 Chris Alling Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 53 Vancouver 5
5 1 Matt Taini 50 Lake Oswego 5
6 10 Roy Velardi Camas Bike and Sport 59 Washougal 5
7 13 Rob Perry Boring 5
8 11 steve shaw Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 51 Tigard 5
9 9 Mack Stilson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 59 Milwaukie 4
10 15 John Condon Dialed Cycling Team 56 Camas 4
11 5 Howard Boryer 53 Portland 4
12 8 Tom Ricciardi 54 Portland 4
13 3 Dennis Sweeten 52 Oregon City 4
14 7 Barry Rich BBC Bike Gallery Continental 59 Portland 4
15 16 Steve Corrie 54 4
16 14 George Wright 61 Portland 3

Category 3 Women 10-13

Num Name Team Age City Laps
1 753 Ella Wilks Rebound/Tireless Velo 13 Camas 4
2 754 kayden mckee PDX Devo Junior Cycling 10 Vancouver 4
3 752 Hannah Whitley Camas 3
4 755 3

Category 3 Women 14-18

Num Name Team Age City Laps
1 702 Olivia Hewett 17 4
2 703 Emma Royce The Spokesmen 16 Ridgefield 3
3 701 Samantha Trost 17 Battle Ground 3
DNF 707 1

Category 3 Women 19+

Num Name Team Age City Laps
1 324 tina Shaner bicycleattorney.com 48 West Linn 4
2 302 Sonja Ebert Team 10 Barrel 40 Vancouver 4
3 316 Rebecca Hamilton 34 Portland 4
4 323 Carrie Hutchison Cyclepath Racing 41 Portland 4
5 317 Krissy Brunsman 40 Portland 4
6 304 Shelly Boelter Cyclepath Racing 39 Portland 4
7 311 Maggie Creviston 37 Portland 4
8 301 Elise Moran 25 Portland 4
9 309 Marisa Reid 21 Portland 4
10 314 Laurel Manville 31 Portland 4
11 312 Stacey Stromberg 39 Milwaukie 4
12 322 Lisa Luna 48 4
13 300 Jamie Keiser Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 47 Vancouver 4
14 319 Jenny Lyman 39 4
15 310 Sierra Reid 24 Portland 4
16 307 Jordan Faulds 37 Portland 4
17 308 Stephanie Farias 46 Portland 4
18 313 Karin Wohlert Hammer Velo 47 Portland 4
19 321 Sandy Nguyen Green Submarine Records 32 Portland 3
20 318 Becca Smith 38 Portland 3
21 320 Sarah Williams Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink 40 Hillsboro 3
22 306 Rachelle Lazenby 29 Portland 3
DNF 315 Christine Hubert 35 Portland 1

Clydesdale

Num Name Team Age City Laps
1 804 Chris Wierman Dialed Cycling Team 45 Tualatin 5
2 811 David Gulick Green Submarine Records 39 Portland 4
3 809 Raymond Egan The Spokesmen 41 Portland 4
4 801 Mark Sather Team 10 Barrel 46 Tigard 4
5 808 Josh Snyder Corvallis Cyclery Racing 36 Buxton 4
6 806 Chris Conley Camas Bike and Sport 52 Vancouver 4
7 802 Mike Reddig Camas Bike and Sport 46 Camas 4
8 805 Joe Kim Camas Bike and Sport 40 Washougal 4
9 800 Stephen Carter The Spokesmen 38 Camas 4
10 812 Pete Mersereau 48 Portland 4
11 813 Brandon Bianzich Porland 3
12 810 Jerry Haxby Disabled Veterans 54 Vancouver 3

Elite Men

Num Name Team Age City Laps
1 3 Josh Kelley 34 Portland 6
2 10 Andrew Coe River City Bicycles 36 Portland 6
3 5 Shannon Skerritt 46 Portland 6
4 14 James Ceccorulli Team S+M 30 Portland 6
5 12 Nicholas Wood Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 38 Portland 6
6 13 Robert Cummings Dialed Cycling Team 23 Potsdam 6
7 8 Jacob Hull 30 Portland 6
8 7 Doug Wilmes Portland Bicycle Studio 37 Portland 6
9 11 Mitchell Trux PDX TI 37 Portland 6
10 6 Brian Kesselman Team 10 Barrel 41 Portland 6
11 1 Sterling Sobczak Camas Bike and Sport 43 Vancouver 6
12 4 Paul Johnson Ruckus Test Team 29 Portland 6
13 9 miguel moreno 19 potland 6

Elite/Category 1 Women

Num Name Team Age City Laps
1 60 Kristina Hughes Therapeutic Associates Racing p/b Pacific Office 46 Sherwood 6
2 53 Laura Trace Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 51 Portland 6
3 59 Aliza Richman 36 portland 5
4 51 Kristin Valentine 34 Portland 5
5 54 Eileen Kelly-Foulston Team Velo Cult 52 Portland 5
6 58 Jade Koide Metropolis Cycle Repair 34 Portland 5
7 52 Lindsay Jackson Olympia Cycling Team 40 Lake Oswego 5
8 56 Janelle Bickford Metropolis Cycle Repair 35 Portland 5
9 62 Julie Baird 34 Portland 5
10 57 Carrie Johnston Portland Bicycle Studio 35 Portland 5
11 55 Sue Hanna Oregon Bike Shop Racing Team 58 Portland 5
DNF 61 Sharon Anderson Olympia Cycling Team 48 Portland 2

Singlespeed

Num Name Team Age City Laps
1 33 Stephen Hartzel Metropolis Cycle Repair 34 Portland 5
2 4 Spencer Bushnell Team Lazy Tarantulas 36 Portland 5
3 7 Joe Santos Cyclepath Racing 45 Portland 5
4 12 Ryan Weaver 40 Portland 5
5 6 Seth Patla PDX TI 40 Forest Grove 5
6 39 Michael Saviers Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 36 Vancouver 5
7 3 Christian Reed Green Submarine Records 38 Portland 5
8 16 Robert Jackson 42 lake oswego 5
9 1 James Tervo 47 Portland 5
10 17 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas 41 Portland 5
11 18 Nat Johnson Green Submarine Records 39 Portland 5
12 19 John Gulick Green Submarine Records 41 Portland 5
13 38 John Foulston Team Velo Cult 54 Portland 5
14 44 Russell Walker 30 Portland 5
15 34 Dustin Henderson Sagebrush Cycles 39 Gresham 5
16 28 Adam Burgess 24 West Linn 5
17 35 Kevin Drake Portland Bicycle Studio 47 Vancouver 5
18 26 Jeff Steiner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 51 Portland 5
19 11 Dan Porter Cyclepath Racing 45 Portland 5
20 30 Dennis Starkey Metropolis Cycle Repair 55 Vancouver 5
21 42 Matt Radich Dr Will Bar p/b Atmosera 48 Lake Oswego 5
22 10 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 42 Vancouver 5
23 43 Steven Thorne 56 Portland 5
24 47 Christopher Muhs Grouptrail Cycling 30 Portland 5
25 23 John Napier Metropolis Cycle Repair 56 Camas 5
26 48 Jacob Furniss 36 Portland 5
27 32 Scott Barker 48 Portland 5
28 31 Erik Fabrizius 32 Portland 5
29 45 Kyle Ireton 29 Portland 5
30 15 Sam Caviglione 32 Portland 5
31 27 Craig Ruby Tuite Bicycle Repair 47 Portland 5
32 41 Andy Borell 30 Portland 5
33 21 Lindsay Jackson Olympia Cycling Team 40 Lake Oswego 5
34 29 Mark Stoller Stumptown Cycling Club 56 Portland 5
35 2 Andrew Huie Team Velo Cult 30 Portland 5
36 22 Christian Martin River City Bicycles 41 Portland 4
37 5 Mielle Blomberg Team S+M 46 Portland 4
38 40 Todd Chance 40 portland 4
39 9 Ryan LaBarre Team Velo Cult 35 Portland 4
40 24 Vincent Zitkovich 45 Vancouver 4
41 25 Cooper Irwin 19 Woodland 4
42 20 Matt Barney 43 Portland 4
43 37 Horton Gapay Angela 51 4
44 46 Jason Britton 38 3
45 13 andrew dorphley 46 porrtland 3
DNF 36 Tony Pereira 48 Portland 3