Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit

Sauvie Island, OR
August 25, 2013

If you have questions or corrections, please email Melanie Rathe.

Updated September 6, 2013 at 2:48 PM

Beginner Men

Num Name Team Age City Laps
1 49 Phil Webster 30 Portland 5
2 80 Jules Johnson 22 Lafayette 5
3 85 Paul Schoonover 45 Portland 5
4 185 Nic Kytlica Planet X p/b On One 31 North Plains 5
5 95 Steven Hyde bicycleattorney.com 32 Portland 5
6 189 Max Frixione 40 Portland 5
7 187 Neal Harrod 28 Portland 5
8 188 Emanuel McGladrey Holy Moly Velo 55 Keizer 5
9 78 Jeff Dill 41 Portland 5
10 48 Scott Decker 48 Lake Oswego 5
11 99 Mike Wenrick Lolich Blueberries 35 Portland 5
12 50 Jeff Hollister 55 Portland 5
13 94 Steve Raubolt 34 Tigard 5
14 186 George Wright 57 Portland 5
15 89 Paul Holden 38 Portland 5
16 90 mark bailey 33 Portland 5
17 77 Craig Russillo 42 Portland 5
18 192 Gabe Carpenter 43 Renton 5
19 81 Raul Bonifacio 29 Portland 5
20 93 Todd Hubbell Portland Velo Racing Team 51 Portland 5
21 102 Chris Nichols Camas Bike and Sport 39 Portland 5
22 82 Zachary Goude Planet X p/b On One 31 Portland 5
23 96 Steven Green 44 Portland 5
24 191 Peter Chapman 5
25 91 Matthew Kaiel Lolich Blueberries 34 Portland 5
26 190 Matthew Curry 33 Portland 5
27 87 Lane Deese 5
28 83 Anthony Melton 45 Gresham 5
29 86 Jerry Sowder 52 Washougal 5
30 122 Ben Helgren 36 Portland 5
31 98 Erik Carter 32 Vancouver 5
32 47 David Hawley 4
33 97 Brian Sisk RBR 44 Happy Valley 4
34 92 Jeff Dreiling 48 Sublimity 4
35 109 Richard McKee 43 Vancouver 4
36 176 John Degenhardt 59 Portland 4
37 100 Ken Lanehome Camas Bike and Sport 37 Portland 4
DNF 88 Tim North The Spokesmen 32 Vancouver 4
DNF 84 Victor Sheifer 34 gresham 1

Beginner Women

Num Name Team Age City Laps
1 138 Marayah Deese Heartstrings Cycling 28 Portland 5
2 150 Kae erickson Sweetpea Ladies Auxiliary 28 Portland 5
3 157 Kaitlin Borstelmann 27 Portland 4
4 143 Inge Wortman Threshold Velo 40 Portland 4
5 151 Nicole Davison 35 Portland 4
6 153 Ellemien Winther 45 Kalama 4
7 155 Patti Wolfe Trinity Bikes 44 Brownsville 4
8 152 Lynn Chapman 45 Portland 4
9 146 Elizabeth Gardiner O2 Endurance 27 Clackamas 4
10 156 Libby North 43 Portland 4
11 149 Sarah Hodson Team Lazy Tarantulas 39 Portland 4
12 145 Amy McAuley 4
13 139 erin graves 40 Portland 4
14 154 Stacy Dezellem 40 Hillsboro 4
15 141 MM Jenkins BeerMongers Cycle Club 52 Portland 4
16 147 Laci Igo-Sowder 42 Washougal 4
17 142 Courtney Stella 30 Portland 3
DNF 148 Minda Dreiling 52 Sublimity 2
DNF 140 Cecily Norris Joe Bike 33 Portland 2

Clydesdale

Num Name Team Age City Laps
1 397 Brian Malloy Therapeutic Associates PDX Cycling 31 oregon city 7
2 350 Shane Gibson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 40 Portland 7
3 341 Sean McGhee Team Lazy Tarantulas 29 Beaverton 7
4 349 David Rosen Sage Cycles Racing 40 Beaverton 7
5 351 Todd Engblom-Stryker The Spokesmen 38 Vancouver 6
6 490 Seth Daniels Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 42 Portland 6
7 346 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 41 tigard 6
8 395 Jon Pearson Therapeutic Associates PDX Cycling 47 portland 6
9 356 John Lombard Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 45 Portland 6
10 354 Jeremiah Hartley J & K Holdings 30 Portland 6
11 396 brad ross Aeolus Endurance Sport/Cable Huston 48 Portland 6
12 344 Joseph Sundberg 6
13 491 Victor Sheifer 34 gresham 6
14 358 Steven Hyde bicycleattorney.com 32 Portland 6
15 342 Lee Stocker Team S+M 51 Portland 6
16 399 Dave Wrast The Spokesmen 44 Vancouver 6
17 353 Chris DiMinno 30 Portland 6
18 345 DAVID RICK 44 Portland 6
19 348 Dwayne King bicycleattorney.com 44 Portland 6
20 347 Jordan Slone Trailhead Coffee Roasters 30 Portland 5
22 398 Scott Sloat 5
23 343 Dan Burton Team S+M 54 Portland 5
23 352 Terry Chubb 48 Bend 5
DNF 394 Matt Brownfield Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 48 Portland 5
DNF 355 Tim Schauer West End Bikes/Specialized 45 Camas 6

Junior Men

Num Name Team Age City Laps
1 476 Peter Newlands PDX Devo Junior Cycling 15 Portland 5
2 471 Max Ritzow Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports 12 eugene 5
3 478 Grayson Bailey Beaverton Bicycle Club 14 Vancouver 4
4 475 Kyler Ervin Beaverton Bicycle Club 13 Gaston 4
5 479 Torrien Bruce Word-RCB by Cyclisme 14 Portland 4
6 474 Peter Melton 14 Gresham 4
7 472 Eric Brecht crank 13 Portland 4
8 470 Zach Durst 15 Oregon City 4
9 477 Austin Carter 13 Vancouver 4
10 473 Ian Panoscha Portland Velo Racing Team 13 Portland 3

Junior Women

Num Name Team Age City Laps
1 854 Olivia Hewett The Spokesmen 13 Vancouver 3
2 853 Emma Royce The Spokesmen 12 Ridgefield 3
3 855 Katie Castle Portland Velo Racing Team 12 Portland 3

MASTER MEN A 35+

Num Name Team Age City Laps
1 264 Michael Benno Dark Horse 45 Portland 9
2 253 Tim Butler Evolution Racing Team/River City Bicycles 47 Portland 9
3 252 Kevin Drake Portland Bicycle Studio 43 Vancouver 9
4 273 Mathew Braun Team Audi 40 Portland 9
5 258 Philip Hatton Athletes Lounge Cycling Team 40 Portland 9
6 265 Robert DeClerk Hutch's/Bend Dental 37 Bend 9
7 217 Matthew Westermeyer cyclocrossracing.com 36 Damascus 9
8 257 Jay Rishel Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 38 Portland 9
9 250 John Lombard Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 45 Portland 9
10 262 Roger Meier Cyclepath Racing 45 Beaverton 8
11 269 PAT KUDSZUS Team Lazy Tarantulas 40 Salem 8
12 266 Rob Thompson Ironclad/Yakima 42 Portland 8
13 267 John Cacabelos 58 Sumner 8
14 251 Wade Goff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 42 Sherwood 8
15 268 Jonathan Irick Rapha Racing NW 41 Portland 8
16 219 Tony Dirks Rogue / Mt. View Cycles 49 Hood River 8
17 255 Buzz Truitt Rebound/Tireless Velo 47 Camas 8
18 274 Craig Ruby Oregon Bike Shop Racing Team 43 Portland 8
19 254 David Saltzberg Rebound/Tireless Velo 47 Vancouver 8
20 270 Jonathan Vinson Gentle Lovers 41 Portland 8
21 263 Greg O'Brien Rebound/Tireless Velo 48 Portland 8
22 259 Aric Rist Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 43 Portland 8
23 260 Jeff Standish Therapeutic Associates PDX Cycling 47 Gresham 7
24 261 Jimmy Gantz Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 41 Portland 6
DNF 271 William Henterly Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 47 Portland 6
DNF 272 Erik Voldengen Aeolus Endurance Sport/Cable Huston 42 Portland 5

MASTER MEN B 35+

Num Name Team Age City Laps
1 574 Neil Green Therapeutic Associates PDX Cycling 39 Fairview 7
2 556 Matt D'Elia Upper Echelon Fitness and Rehabilitation 38 Hillsboro 7
3 578 Joseph Ketner Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 36 Gresham 7
4 568 Raymond Crepeau Trailhead Coffee Roasters 41 Portland 7
5 546 Andrew Filer 42 Portland 7
6 560 Mike Abel Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 44 Portland 7
7 573 Craigan Usher 39 Portland 7
8 545 Peter Casey Athletes Lounge Cycling Team 44 Portland 7
9 551 Curtis Loeb Hammer Velo 39 Portland 7
10 567 Jason Musengo 41 Portland 7
11 550 Matthew Lasala Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 47 Bend 7
12 566 Matthew Smith 36 Vancouver 7
13 557 Rick Boston Bellovaci United 47 Portland 7
14 553 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com 48 Portland 7
15 565 Michael Taratko Rogue / Mt. View Cycles 41 Honolulu 7
16 564 Ryan Francesconi Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 39 Portland 7
17 571 Jim Kysela Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 49 Portland 7
18 583 Spencer White Stumptown Cycling Club 41 Portland 7
19 569 Freddy Tincher Bridgetown Velo 39 Portland 7
20 575 Brian Nelson Trusty Switchblade 44 Redmond 7
21 543 Guy Smith MadAlchemy 50 Rainier 7
22 576 Jeremy Teveliet Bitter Mechanics 35 Portland 7
23 562 David Hewett The Spokesmen 38 Vancouver 7
24 554 Salvatore Bondi Portland Bicycle Studio 43 Portland 7
25 584 Jeff Barna 7
26 563 Judson McCauley The Spokesmen 39 Vancouver 7
27 555 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo 46 Portland 7
28 572 Sean Rees Cyclepath Racing 47 Portland 7
29 579 Andy Leritz Team S+M 46 Portland 7
30 559 Gregg Rice Team Lazy Tarantulas 39 Portland 7
31 577 Brian Wielenga BeerMongers Cycle Club 39 Portland 7
32 552 Mark Widlund The Spokesmen 36 Brush Prairie 7
33 547 Drew Coleman Hammer Velo 42 Portland 7
34 581 Matt Wilkin 7
35 549 ILe Powell Team S+M 44 Portland 7
36 580 Mike Rosenfeld Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 41 Portland 7
37 558 Jonathan Maus BikePortland.org 38 Portland 7
38 548 Jimmy Candelaria Hammer Velo 43 Beaverton 6
39 585 Bryan Curry Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 48 Portland 6

MASTER MEN C 35+

Num Name Team Age City Laps
1 653 Dennis Stafford 37 Milwaukie 7
2 640 David M Miller Team Lazy Tarantulas 36 Portland 7
3 670 Clint Walker 7
4 638 Thomas Royce The Spokesmen 45 Ridgefield 7
5 671 Peter Rueegger Team Mudman 45 Portland 7
6 634 Chris Conley Camas Bike and Sport 48 Vancouver 7
7 630 Bob Crow Team Lazy Tarantulas 44 Portland 7
8 664 Tim Goss Rebound/Tireless Velo 47 Camas 7
9 668 Donald Newlands Portland Velo Racing Team 49 Portland 7
10 650 Doug Brecht crank 49 Portland 7
11 672 Brian Carrico The Spokesmen 43 Vancouver 7
12 658 Ryan Schimpf The Spokesmen 36 oregon city 7
13 649 Kelly Myers VVC 43 Tigard 7
14 643 Brandon Cornejo Portland Velo Racing Team 39 Portland 7
15 675 Tom Palke Team Mudman 47 Portland 7
16 644 Ryan Morgan Trailhead Coffee Roasters 39 Portland 7
17 656 Steve Brower Team Snail Racing 46 Bend 7
18 676 Michael Pyszka 7
19 637 Mark Jensen Planet X p/b On One 47 Gladstone 7
20 654 Varner Seaman Nosse Familia 38 Portland 7
21 667 Nick Hodson Team Lazy Tarantulas 40 Portland 7
22 636 Mark Castle Portland Velo Racing Team 49 Portland 7
23 647 Matt James Portland Velo Racing Team 46 Portland 6
24 635 Mark Chasse Portland Velo Racing Team 46 Portland 6
25 674 Joe Gomez 6
26 677 Matthew Cordeiro Oregon Active 40 Hoodriver 6
27 648 Bob Moore Soraz Racing p/b CAPA 46 Portland 6
28 662 Dan Saunders Therapeutic Associates PDX Cycling 35 Portland 6
29 663 Josh Spivey Trusty Switchblade 41 portland 6
30 312 Paul Barlow Barlow Bikes 43 Saint Helens 6
31 678 John Martin 6
32 660 Eric Hunter 39 Portland 6
33 652 Michael Krasovech Illy Coffee-River City Bicycles 46 Portland 6
34 679 Bill Holmes Planet X p/b On One 51 milwaukie 6
35 633 Alex Croy The Spokesmen 37 Portland 6
36 646 Carl Steinke Unattached 37 Portland 6
37 639 Tony Pitone Portland Velo Racing Team 45 Portland 6
38 665 Benjamin Fischler KittyBunny 41 Portland 6
39 657 Troy Theriot Team Lazy Tarantulas 38 Portland 6
40 642 Mark McMurtry Bellovaci United 43 Portland 6
41 673 David Lam 6
42 666 Lester Luallin Wheel Deals Vancouver, WA 45 Vancouver 6
43 651 Juergen Panoscha Portland Velo Racing Team 50 Portland 5
DNF 659 Ben Rasche Trailhead Coffee Roasters 37 PORTLAND 4
DNF 641 Rob Perry 50 Boring 2

Master Men 50+

Num Name Team Age City Laps
1 829 Joseph Hoerner West End Bikes/Specialized 54 Portland 7
2 835 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 51 Portland 7
3 175 Terry Knight 58 Vancouver 7
4 834 Steve Yenne Upper Echelon Fitness and Rehabilitation 57 Salem 7
5 824 Chris Tauscher Rebound/Tireless Velo 53 Camas 7
6 797 Chauncey Curl Cyclepath Racing 52 Portland 7
7 825 Jeff Tedder Hammer Velo 53 Tigard 7
8 832 John Foulston Portland Velo Racing Team 50 Portland 7
9 798 Johnny Vergis Cyclepath Racing 52 Portland 7
10 801 Roy Colven 7
11 827 Ken Rodgers Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports 62 Eugene 7
12 177 Mark Reinecke 7
13 795 Greg Talbert Focus Bikes 51 Portland 7
14 429 Dennis Starkey Camas Bike and Sport 51 Vancouver 7
15 768 Richard Desmond Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 54 Portland 7
16 826 jim fox bicycleattorney.com 55 Portland 7
17 822 Cosmic Miller Double Check/Samari Noodle 58 Lake Stevens 7
18 820 David Lofstead Rebound/Tireless Velo 50 Camas 7
19 846 Steve Volz Oregon Bike Shop Racing Team 52 Portland 7
20 796 Michael Kender Upper Echelon Fitness and Rehabilitation 50 Portland 7
21 176 Brian Towey 7
22 178 Dennis Sibilia-Young Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports 59 Eugene 6
23 173 Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 50 Wilsonville 6
24 172 Jim Hinkley EBS Inc 53 Portland 6
25 171 Mark Hildebrandt Portland Velo Racing Team 57 Tigard 6
26 849 Bob Daugherty Cyclepath Racing 62 Portland 6
27 179 steven miller 6
28 833 Malcolm Johnson Portland Velo Racing Team 65 Portland 6
29 821 Matt Meskill 51 Portland 6
30 174 David Gratke Showers Pass 55 Portland 6
31 802 Bruce Colven 6
32 828 Einar Traa Portland Velo Racing Team 70 Portland 5
DNF 799 Joe Hamilton 57 Vancouver 6
DNF 831 Tracy Marks na 58 Portland 4
DNF 800 Drew Tracy Cyclepath Racing 52 Vancouver 3

Master Women 45+

Num Name Team Age City Laps
1 315 Julia Fudge Reall Racing 47 Eugene 5
2 313 Georgann Shinn 49 Vancouver 5
3 314 Carol Pelmas Sweet Pea 55 lake oswego 4
4 316 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky 58 Corvallis 4
5 317 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 60 Lake Oswego 4

Master Women A 35+

Num Name Team Age City Laps
1 113 Mary Angelo Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 44 Bend 8
2 112 Cary Schwarz Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team 47 Bend 8
3 117 Heather VanValkenburg Upper Echelon Fitness and Rehabilitation 38 Vancouver 7
4 115 Amy Rice Team Lazy Tarantulas 38 Portland 7
5 116 Eileen Kelly-Foulston Portland Velo Racing Team 48 Portland 7
6 114 Lindsay Kandra West Coast Women's Cycling p/b Ninkasi 36 Portland 7
7 118 Kathleen Martin Team Lazy Tarantulas 43 Portland 7

Master Women B 35+

Num Name Team Age City Laps
1 231 Shetha Nolke Sweetpea Ladies Auxiliary 38 Portland 5
2 230 Traci D'Elia Sweetpea Ladies Auxiliary 39 Hillsboro 5
3 232 Laura Davies Athletes Lounge Cycling Team 42 Portland 5
4 233 Michelle Mishoe West End Bikes/Specialized 42 Portland 5
5 244 Charlotte Gregson 35 Hood River 4
6 228 Sherry Schwenderlauf Sweetpea Ladies Auxiliary 39 Portland 4
7 229 Melissa Thomsen Camas Bike and Sport 37 Portland 4

Men A

Num Name Team Age City Laps
1 28 Patrick Means Team S+M 30 Corvallis 9
2 54 James Ceccorulli bicycleattorney.com 26 Portland 9
3 20 alex wentz Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 24 Portland 9
4 52 Leland Gilmore Rapha/River City Bicycles 30 Portland 9
5 24 Nathan Gibson Trailhead Coffee Roasters 27 Portland 9
6 53 Shannon Skerritt Corsa Concepts Cycling Team 42 Portland 9
7 23 Thomas Cody Dark Horse 44 portland 9
8 55 Cliff Heaberlin Portland Bicycle Studio 33 Portland 9
9 26 Michael Gallagher Breadwinner Cycles 40 Portland 9
10 27 Joseph Reynolds Portland Bicycle Studio 37 Portland 9
11 21 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 38 Vancouver 9
12 30 Jeremy Russell bicycleattorney.com 31 Portland 8
13 25 Logan Trammell Hapi-Go! 24 Scio 8
DNF 29 Spencer Callahan Bush League Wrenching 25 Portland 4
DNF 51 Josh Kelley 4

Men B

Num Name Team Age City Laps
1 753 Ben Chinburg Flahute Racing p/b Trailhead Coffee Roasters 30 Portland 7
2 751 alex lygo Beaverton Bicycle Club 18 portland 7
3 742 Jake Szymanski With Heart Cycling 25 Portland 7
4 744 Keith Levesque Rogue / Mt. View Cycles 42 Portland 7
5 746 Ryan Seward When the Narwhal Bacons 27 Portland 7
6 749 Dave Dezellem Ironclad/Yakima 43 Hillsboro 7
7 740 Gabe Doebler 36 Tigard 7
8 752 Josiah Zukowski Heartstrings Cycling 28 Portland 7
9 745 Allen Hardin AMH Velo 26 Portland 7
10 747 Sage Brown 27 Portland 6
11 748 Joel McCarthy River City Bicycles 31 Portland 6
12 750 Eddie Wang River City Bicycles 36 Portland 6
DNF 741 Franklin Deese 22 Greensboro 5
DNF 754 Cullen Guinn Joe Bike 37 Portland 3

Men C

Num Name Team Age City Laps
1 420 Scott Trautman Camas Bike and Sport 47 Camas 7
2 426 nathaniel wells 58 Mosier 7
3 847 Dennis Starkey Camas Bike and Sport 51 Vancouver 6
4 439 Andrew Smith Trailhead Coffee Roasters 31 Portland 6
5 434 Rolland Hayden Holy Moly Velo 34 Keizer 6
6 437 Jerrol Lackey West End Bikes/Specialized 44 Portland 6
7 427 Jeff Chochon 48 Portland 6
8 423 Andy Morris 43 Portland 6
9 669 Danny Knudsen 48 Portland 6
10 430 Tim Kalimanis 33 Kalama 6
11 432 Grayson Bailey Beaverton Bicycle Club 14 Vancouver 6
12 425 Paul Formiller Upper Echelon Fitness and Rehabilitation 44 PORTLAND 6
13 435 Justin Buri 32 portland 6
14 424 Raymond Egan The Spokesmen 37 West Linn 6
15 428 Ryan Sudbury 5 Valleys Velo 34 Portland 6
16 436 Eric Hagstette 41 portland 6
17 421 Stephen Carter The Spokesmen 34 Camas 6
18 433 Nate Wyeth Trinity Bikes 30 Redmond 6
19 438 Tommy Fieweger The Spokesmen 37 Vancouver 6
20 440 Randy Wright 41 Milwaukie 5
21 418 Steven Erickson 38 portland 5

Singlespeed

Num Name Team Age City Laps
1 936 Geoffrey Huber Fat Tire Farm/Kona 38 portland 7
2 924 Nat Johnson Green Submarine Records 35 Portland 7
3 923 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas 37 Portland 7
4 929 John Lin Therapeutic Associates PDX Cycling 30 Portland 7
5 938 John Gulick Green Submarine Records 37 Portland 7
6 941 Bennett Shane 7
7 927 David Godfrey Rubicon 37 Vancouver 7
8 940 Erik Borghoff Trusty Switchblade 28 Portland 7
9 928 Tyler Bump Ruckus Test Team 31 Portland 7
10 937 Nicholas Leritz Team S+M 42 Portland 7
11 933 Paul Anderson Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 48 Portland 7
12 926 Craig Ruby Oregon Bike Shop Racing Team 43 Portland 6
13 925 Dave Messenheimer Green Submarine Records 33 Portland 6
14 930 Maxwell Merkle Ruckus Test Team 31 Portland 6
15 932 Paul Kanz 44 Portland 6
16 942 Brian Hart Jr. Hapi-Go! 14 Washougal 6
17 931 Norrene Godfrey Rubicon 48 Vancouver 5
DNF 939 Sean Rees Cyclepath Racing 47 Portland 4
DNF 935 Logan Trammell Hapi-Go! 24 Scio 3
DNF 934 Shawn Small Ruckus Test Team 29 Portland 2

Women A

Num Name Team Age Laps
1 103 Sue Butler River City Bicycles Women's Team 42 8
2 106 Megan Faris Rapha/River City Bicycles 34 8
3 105 Jen Powell Breadwinner Cycles 35 8
4 104 Kristi Carver Portland Bicycle Studio 40 8
5 107 Jennifer Haliewicz Upper Echelon Fitness and Rehabilitation 25 7

Women B/C

Num Name Team Age City Laps
1 595 Suzie Atkin Sweetpea Ladies Auxiliary 33 Portland 5
2 607 Melissa Sher Trailhead Coffee Roasters 28 Portland 5
3 599 Emily Fisken 29 Portland 5
4 592 Kristy Huffman Upper Echelon Fitness and Rehabilitation 36 Portland 5
5 582 Kimberly Filer Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 34 Portland 5
6 588 Erin Lolich 35 Portland 5
7 583 Ellene Smith bicycleattorney.com 33 Portland 5
8 586 Starr Walker Portland Bicycle Studio 28 Portland 5
9 593 Nita Galambos Oregon Bike Shop Racing Team 32 Portland 5
10 587 Emily Goodman Sweetpea Ladies Auxiliary 37 Portland 5
11 590 Paisley Meekin Trailhead Coffee Roasters 29 Portland 5
12 594 Cat Moscibrocki 38 Portland 5
13 591 JJ Heldmann Sweetpea Ladies Auxiliary 42 Portland 5
14 585 Elisabeth Mahoney 42 Portland 5
15 601 Cammia Kalimanis 35 Kalama 5
16 584 Diane Bradley Rogue / Mt. View Cycles 27 Portland 5
17 597 Kelsey Quinn 26 Portland 5
18 634 Shawna Whitton BeerMongers Cycle Club 43 Fairview 4
19 598 Ali Angle Formiller 42 Portland 4
20 600 Kara Helgren Portland State University 34 Portland 3